Katalog

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

15.09.2023 10:09

KIPP rozszerza portfolio pneumatycznej technologii mocowania w punkcie zerowym

Trzy nowe moduły mocujące w ofercie KIPP UNILOCK

HEINRICH KIPP WERK rozszerza swoją ofertę KIPP UNILOCK w zakresie pneumatycznej technologii mocowania z punktem zerowym. Dzięki trzem nowym modułom mocującym, KIPP oferuje teraz użytkownikom jeszcze więcej opcji szybkiego i precyzyjnego mocowania i odniesienia przyrządów i przedmiotów obrabianych na centrach obróbczych. Nowe elementy mocujące nadają się między innymi do mocowania elementów o wąskim ściegu, do zautomatyzowanych urządzeń mocujących oraz do zastosowań w dziedzinie robotyki.

Niezależnie od tego, czy chodzi o palety, imadła, uchwyty czy obrabiane przedmioty - pneumatyczna technologia mocowania z punktem zerowym z serii KIPP UNILOCK umożliwia użytkownikowi zmianę w ciągu kilku sekund ze zdefiniowanym punktem zerowym i dokładnością powtarzania mniejszą niż 0,005 mm. Firma KIPP niedawno dodała trzy kolejne moduły mocujące do swojej szerokiej oferty KIPP UNILOCK. Daje to klientowi możliwość jeszcze lepszego i bardziej elastycznego dostosowania technologii mocowania do danej sytuacji mocowania i odpowiedniej poprawy wydajności.

Moduł mocującyKIPP UNILOCK ASM 99 do wąskich ściegów
Moduł mocujący ASM 99 jest montowanym powierzchniowo modułem mocującym i jest optymalnie dostosowany do wąskich ściegów. Wysokość modułu wynosi 56 mm, alternatywnie możliwe jest całkowite wpuszczenie modułu mocującego w płytę mocującą lub w stół maszyny. pozycja "otwartego" prowadnika może być monitorowana za pomocą zintegrowanego czujnika. Zwiększa to bezpieczeństwo pracy, ponieważ zapewnia, że obrabiane przedmioty lub osprzęt są mocno zamocowane przed rozpoczęciem procesu obróbki.


KIPPUNILOCK Moduł automatyzacji mocowaniaESA 138
Moduł automatyzacji mocowania ESA 138 został opracowany specjalnie dla zautomatyzowanych urządzeń mocujących. Spełnia on wszystkie wymagania dotyczące niezawodności procesu dzięki zintegrowanym funkcjom monitorowania pozycji "otwartej" lub "zamkniętej" suwaka mocującego modułu mocującego, a także czterem zdalnym powierzchniom podparcia z kontrolą systemu pneumatycznego. Dzięki kontroli podparcia można sprawdzić pozycję palety mocującej i upewnić się, że osprzęt jest prawidłowo ustawiony przed rozpoczęciem procesu produkcyjnego. Przydatną funkcją jest zintegrowany z modułem mocującym zgarniacz zanieczyszczeń, który zapobiega osadzaniu się brudu na powierzchni modułu.


Moduł mocujący KIPPUNILOCK EGM 110-75 ze sprzęgłem paletowym:
Moduł mocujący EGM 110-75 ze sprzęgłem paletowym jest dostępny specjalnie do automatyzacji robotów i może być używany do automatycznej wymiany palet mocujących. Złącze paletowe służy jako interfejs między paletą mocującą a modułem mocującym. za pomocą zintegrowanej funkcji zapytania można sprawdzić pozycję suwaka mocującego "otwarty" lub "zamknięty" i upewnić się, że moduł mocujący i sprzęgło paletowe znajdują się w prawidłowej pozycji. Moduł mocujący nadaje się również do instalacji z wąskimi wymiarami ściegu bezpośrednio na stole maszyny lub w uchwytach. Ponadto, kompaktowa konstrukcja sprzęgła paletowego w połączeniu z modułem mocującym EGM 110-75 umożliwia załadunek palet bardzo blisko stołu maszyny.

Nowością w ofercie KIPP UNILOCK są również śruby mocujące z kompensacją i na jaskółczy ogon. Oba nadają się do mocowania i pozycjonowania przedmiotów obrabianych i osprzętu. Kompensacyjne śruby mocujące umożliwiają kompensację szerokości ± 1 mm w jednym lub we wszystkich kierunkach. Śruba mocująca typu jaskółczy ogon jest mocowana bez gwintu z jaskółczym ogonem w krótkiej krawędzi mocującej przedmiotu obrabianego.

Odwiedź nas w dniach 18-23 września na targach EMO 2023 w Hanowerze w hali 3, stoisko I30.

Więcej aktualności

Przejrzysta ścieżka podczas wymiany elementów roboczych
Bezpieczeństwo łączy się z designem
Tak, aby wewnątrz znajdowało się tylko to, co powinno
Łatwe i bezpieczne prowadzenie dużych ciężarów
Podstawy i spostrzeżenia w formacie #kippresso