PFISTERER Kontaktsysteme GmbH
PFISTERER Kontaktsysteme GmbH
24.11.2024 01:11
Unikalny kształt serca zapewnia korzyści podczas instalacji. Nadaje się do wszystkich kształtów i typów przewodów - w tym przewodów sektorowych 120°. Jednocześnie znacznie poprawiono właściwości elektryczne i mechaniczne złączy. Rezultatem jest nowa generacja złączy śrubowych, która wyznacza nowe standardy.
Dzięki innowacyjnemu kanałowi przewodnika w kształcie serca, nowe złącza śrubowe niskiego napięcia do 1 kV firmy PFISTERER rozwiązują kilka wyzwań montażowych jednocześnie: Specjalna konstrukcja jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów materiałów i konstrukcji przewodów, w tym przewodów sektorowych 120°. Często powodują one problemy z bezpiecznym połączeniem śrubowym w złączach z okrągłym kanałem przewodnika i muszą być zaprasowywane na okrągło przed montażem. Duży kanał kablowy w kształcie serca firmy PFISTERER rozwiązuje ten problem, ponieważ doskonale nadaje się do wszystkich kształtów przewodów. Śruby montażowe są zlicowane z prostą górną krawędzią kanału kablowego. Uproszczone jest również wkładanie zgniecionych lub wystających końcówek przewodów
i zapobiega uderzaniu lub zaczepianiu pojedynczych przewodów. Nawet w trudnych warunkach instalacyjnych gwarantowane jest dobre nałożenie wtyczki i bezpieczne ułożenie przewodu pod śrubami. "Dzięki naszym nowym złączom niskonapięciowym opracowaliśmy praktyczne rozwiązanie, które myśli samo za siebie. Skupiliśmy się na bezpiecznej i łatwej obsłudze" - wyjaśnia Jens Keller, Product Manager w PFISTERER. "Jednocześnie wprowadziliśmy ulepszenia mechaniczne i elektryczne".
Jeden dla wszystkich
Oprócz nowego kształtu kanału kablowego, liczne szczegóły techniczne z wypróbowanej i przetestowanej serii złączy SICON firmy PFISTERER zostały dostosowane do nowego rozwiązania niskonapięciowego. Na przykład, zintegrowany rowek kanału przewodu w złączu przebija się przez warstwę utleniania kabli aluminiowych, zapewniając liniowy kontakt i jednocześnie zwiększając siłę wyciągania przewodu. Dwustopniowa śruba ścinana z zewnętrznym sześciokątem również minimalizuje wystawanie śruby i zapobiega zakleszczaniu się łba śruby w narzędziu podczas jej odrywania. Obrotowa tarcza dociskowa u podstawy śruby zapobiega uszkodzeniu pojedynczych przewodów podczas montażu i zapewnia optymalne siły styku przez cały okres użytkowania połączenia, niezależnie od materiału przewodu. Alternatywnie, złącza są również dostępne z odłączanymi kołkami.
Z otworem inspekcyjnym, separatorem, śrubą ścinaną lub śrubą dwustronną
Nowe złącza niskonapięciowe z kanałem przewodnika w kształcie serca są dostępne w sześciu rozmiarach o średnicy od 10 do 35 mm i w czterech wariantach - z dużym otworem rewizyjnym lub z separatorem oraz ze śrubami ścinanymi lub dwustronnymi. Otwór rewizyjny upraszcza pozycjonowanie końców drabiny w złączu, a także umożliwia wstępny montaż w pozycji parkowania w celu późniejszego wykonania połączenia. Wariant rozdzielacza oferuje z jednej strony
wariant rozdzielacza zapewnia barierę dla cieczy i gazów, na przykład w przypadku kabli z izolacją nasączoną olejem, a także bezpieczny ogranicznik dla końcówek przewodów. Wszystkie złącza niskonapięciowe nowej generacji nadają się do stosowania z tulejkami termokurczliwymi zgodnie z normą DIN SPEC 47640 i spełniają odpowiednie wymagania dotyczące występu śruby. Nie jest wymagana ponowna obróbka w celu nadmiernego obkurczenia złączy. Ponadto nowe złącza niskonapięciowe PFISTERER są testowane mechanicznie i elektrycznie zgodnie z normą IEC 61238-1-1 klasa A.
06.08.2024 01:05
PFISTERER Kontaktsysteme GmbH na sesji CIGRE w ParyżuPfisterer jest reprezentowany na sesji CIGRE w Paryżu.
od 25.08...
Winterbach, Niemcy - lipiec 2024 r. -
Dzięki PLUG MARINE, PFISTERER oferuje certyfikowany...
07.06.2024 05:25
Udana współpraca pomiędzy PFISTERER i Lebenshilfe w Gussenstadt
Winterbach, Niemcy - 06 lutego 2024 r. - System połączeń wtykowych CONNEX firmy PFISTERER z...
Winterbach, Niemcy - 7 listopada 2023 r
Platforma morska DolWin kappa została pom...
Winterbach, Niemcy - 26.09.2023 r. -
Operator sieci przesyłowej TenneT zlecił firmi...