Comet Yxlon GmbH
18.01.2024 01:01
Płyta osadu ze skały Holstein miała zostać przeanalizowana pod kątem zawartości skamieniałości za pomocą tomografii komputerowej. Technologia tomografii komputerowej dostarczyła wyników, których nikt się nie spodziewał.
Nauki geologiczne, a w szczególności paleontologia, otwierają okna na przeszłość naszej planety i dostarczają informacji o zmianach w naszym środowisku na przestrzeni milionów lat. Gatunki, które prawdopodobnie dawno wymarły, przedstawiają obrazy życia na długo przed pojawieniem się ludzkości w środowisku i roślinności, które drastycznie różnią się od dzisiejszych. Nie tylko znaleziska dinozaurów inspirują naszą wyobraźnię, ale także skamieniałości w zakresie mikrometrów, które pokazują ogromne zmiany, jakie przeszła nasza planeta. Jesteśmy zdumieni spostrzeżeniami naukowców i wnioskami, które można wyciągnąć na temat naszej przyszłości.
Dr Ulrich Kotthoff, kierownik paleontologii w Leibniz Institute for the Analysis of Biodiversity Change w Hamburgu oraz zespół badaczy z Wydziału Mikropaleontologii Uniwersytetu w Hamburgu, Foraminifera.eu Labs i LIB odwiedzili niedawno fabrykę aplikacji Comet Yxlon, aby zobaczyć, co dzisiejsza technologia rentgenowska może zrobić dla ich badań. Płyta osadowa ze skały Holstein, specjalnego piaskowca występującego głównie we wschodnim Szlezwiku-Holsztynie, miała zostać przeanalizowana pod kątem zawartości skamieniałości za pomocą tomografii komputerowej.
Do tej pory takie badania przeprowadzano głównie poprzez niszczenie skały, ale zawsze wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia zawartych w niej skamieniałości. Badanie nieniszczące jest zatem atrakcyjną alternatywą, o ile możliwe jest osiągnięcie wymaganej rozdzielczości. Nowe możliwości technologiczne były w stanie zapewnić wyniki, których nikt się nie spodziewał: Wyraźnie widoczne były nie tylko większe ślimaki, ale także nagromadzenie milimetrowych muszli foraminifera. Foraminifera to jednokomórkowe organizmy występujące w siedliskach morskich, takich jak oceany lub słone bagna. Najstarsze znalezione foraminifera mają około 540 milionów lat. Naukowcy mogą odczytać najmniejsze zmiany w odpowiednich warunkach środowiskowych z ich muszli, a tym samym spojrzeć daleko wstecz na klimat i rozwój morski.
08.01.2024 01:00
Comet Yyxlon GmbH na targach Nepcon Japan 2024od 24.01. do 26.01.2024 r
Nepcon Japan 2024
26.10.2023 01:05
Nowy system rentgenowski 3D od Comet Yxlon12.05.2023 02:10
Bateria Insights zasilana przez Dragonflyrozwój e-mobilności spowodował ogromny wzrost rynku akumulatorów w ostatnich latach i nie widać j...
16.12.2022 02:00
Świat ewoluuje. Yxlon również.Yxlon staje się Comet Yxlon. Podczas tegorocznych targów Control, producent systemó...
05.05.2022 02:10
Technologia się rozwija. Tak jak Yxlon.