Katalog

norelem Normelemente GmbH & Co. KG

norelem Normelemente GmbH & Co. KG

  • DIN EN ISO 9001:2015

norelem Normelemente GmbH & Co. KG

  • DIN EN ISO 9001:2015

16.11.2024 01:11

Inżynieryjni nowicjusze 2024

Młode talenty i ich projekty w ekscytującym finale targów Motek

Na tegorocznych targach Motek, oprócz licznych nowych produktów, norelem po raz kolejny zapewnił platformę dla młodych wynalazców i po raz 11. przyznał nagrodę "Engineering Newcomer". Zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród i zaprezentowali swoje projekty szerszej publiczności.

W środę, 9 października o godzinie 14:00, nadszedł wreszcie czas: po tym, jak liczni widzowie dołączyli do odliczania, Akademia norelem ogłosiła zwycięzców konkursu Engineering Newcomer 2024. Wybrane zespoły zaprezentowały siebie i swój projekt oraz odebrały nagrody przy dużym aplauzie.

W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 100 międzynarodowych uczestników i zgłoszono ponad 20 projektów z tak różnych dziedzin, jak energia odnawialna, zapobieganie katastrofom, CNC, automatyzacja, inteligentne życie, termoelektronika i e-mobilność.

Konkurs dla kreatywnych umysłów

Konkurs projektowy oferuje uczniom i studentom uniwersytetów, uczelni technicznych lub uniwersytetów nauk stosowanych możliwość oceny ich samodzielnie opracowanych projektów lub prac dyplomowych w dziedzinie inżynierii i rozwoju przez wysokiej klasy jury złożone z ekspertów. Wszystkie pomysły są oceniane pod kątem ich innowacyjnej i praktycznej wartości, możliwości rynkowych, sprytnego i opłacalnego wykorzystania standardowych i zakupionych części oraz ich praktycznej obsługi. Kryteria oceny obejmują również wykorzystanie obszernej biblioteki CAD firmy norelem, w której wszystkie istotne cechy geometryczne i techniczne zastosowanych komponentów są dostępne do pobrania. Nie mniej ważną rolę odgrywa również realizacja technologiczna i profesjonalna prezentacja projektów, na przykład w mediach społecznościowych.

Mogą być tylko trzy

W tym roku szczególnie imponujący był projekt TAC-ROLL z Rudolf Diesel Technical College w Norymberdze, zautomatyzowany, mobilny system zwijania węży, który umożliwia wydajne i delikatne zwijanie węży pożarniczych po użyciu.

Drugie miejsce zajęła szkoła zawodowa Platz der Republik für Technik und Medien Mönchengladbach za projekt dotyczący montażu i technologii wspinania: odporne na korozję, antypoślizgowe urządzenie do rozwijania lin stalowych, które można również ustawić na pochyłych dachach i zapewnia kontrolowane rozwijanie lin stalowych.

Trzecie miejsce zajęła Wyższa Szkoła Techniczna w Monachium z mobilną platformą podnoszącą FLEX UP.

Ważący zaledwie 330 kg podnośnik samochodowy do użytku prywatnego nie wymaga energii elektrycznej, jest mobilny i można go zdemontować na poszczególne elementy do transportu i schować w garażu lub warsztacie, aby zaoszczędzić miejsce.

Więcej aktualności

firma norelem rozszerza swoją ofertę o modułowe systemy mocowania dla technologii pomiarowej. Zap...

norelem rozszerza swoją ofertę części standardowych

zawiasy norelem do profili aluminiowych

Zawiasy można znaleźć wszędzi...

Ciężarówka pełna innowacji
Rozwiązanie dla bezbłędnych procesów obróbki
Nowość od norelem: Liniowe prowadnice rolkowe