Katalog

Dunkermotoren GmbH

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

07.03.2023 01:03

Prosto i precyzyjnie - Dunkermotoren i MAE prezentują ekonomiczną elektronikę sterującą dGo dla silników krokowych

Nieczęsto zdarza się, aby projektanci produktów i kierownicy zaopatrzenia byli zgodni co do zastosowania tego samego produktu. Jednak w przypadku silników krokowych z nową elektroniką napędową dGo firm Dunkermotoren i MAE, obu marek AMETEK, udało się to osiągnąć.

Projektantom podoba się kompaktowa konstrukcja w połączeniu z wysokim momentem obrotowym i prostym, precyzyjnym sterowaniem. Kierownicy działów zakupów są zadowoleni z niskich kosztów.

Przez długi czas silniki krokowe nie były zbyt popularne. Konstrukcja mechaniczna, wymagania dotyczące prędkości, przeciążenia i hałasu były często wykluczającymi kryteriami. Dzięki zaawansowanym algorytmom, ograniczenia te są obecnie kompensowane elektronicznie, dzięki czemu silniki krokowe przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Dunkermotoren i MAE oferują w tym zakresie nowe rozwiązanie napędowe, które przekonuje swoją wydajnością i prostym sterowaniem.

Elektronika sterująca dGo firmy Dunkermotoren dla silników MAE w rozmiarach NEMA 17, 23 i 34 jest sterowana za pomocą jednego sygnału częstotliwościowego dla prędkości i jednego sygnału kierunkowego (Step & Direction). Wystarczy prosty generator częstotliwości po stronie klienta, aby ustawić prędkości obrotowe w stosunku ponad 10.000:1! A wszystko to bez konieczności kompromisu w kwestii dokładności pozycjonowania. Elektroniczne mikrokroki umożliwiają uzyskanie do 12.800 zaprogramowanych pozycji na obrót.

Jeśli nie jest wymagany żaden ruch, elektronika redukuje prąd roboczy, aby skompensować słabości konwencjonalnego sterowania silnikiem krokowym. Dalsze algorytmy zapewniają np. bardzo cichą pracę, zwłaszcza przy niskich prędkościach. Nawet problem niezauważalnej utraty kroku w przypadku niezauważalnego przeciążenia, który wcześniej był "widmem", został rozwiązany dzięki elektronicznemu wykrywaniu utraty kroku.

Zakres zastosowań nowej elektroniki sterującej dGo dla silników krokowych sięga od precyzyjnych pomp dozujących, poprzez systemy bramowe lub pick & place, aż po urządzenia pakujące i etykietujące. Nowa elektronika pokazuje swoje mocne strony zwłaszcza w dziedzinie budowy urządzeń, gdzie kompaktowa konstrukcja i proste sterowanie są niezbędne... W ten sposób nowe produkty w produkcji przemysłowej, produkcji urządzeń, technice medycznej i intralogistyce mogą odnieść duże korzyści.

Jak w przypadku wszystkich produktów firmy Dunkermotoren, kombinacja silnika krokowego MAE z elektroniką dGo jest uzupełniona o pasujące przekładnie, enkodery i hamulce dzięki innowacyjnemu systemowi modułowemu firmy Dunkermotoren. W celu zapewnienia maksymalnej elastyczności przy konfigurowaniu i realizacji indywidualnych projektów, wszystkie komponenty są w całości opracowywane i produkowane w Europie. Ta elastyczność zadowala nie tylko menedżerów ds. zakupów i projektantów produktów, ale także sprawia, że klienci końcowi są zadowoleni.

Więcej aktualności

Dunkermotoren publikuje nowy numer czasopisma Motion Journal "mo

Od 14 do 17 maja 2024 r. wystawa Interclean w Amsterdam...

Nowy enkoder o wysokiej rozdzielczości firmy Dunkermotoren spełniający najwyższe wymagania dotyczące precyzji
od 16 do 18 kwietnia 2024 r. w Messe Frankfurt, stoisko A171.
Dzięki liftingowi środowiska programowania MotionCode firmy nexofox programowanie inteligentnych silników jest teraz jeszcze łatwiejsze i nie ma już żadnych ograniczeń dla zdecentralizowanych architektur automatyzacji.

Szeroko stosowany i wszechstronny - bezszczotkowy silnik BG 75 firmy Dunkermotoren, marki AMETEK,...