Katalog

Dunkermotoren GmbH

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

16.11.2022 03:11

Nexofox BGE 5510 dPro sprawia, że każdy silnik staje się inteligentnym silnikiem

Pod parasolem nexofox, elektronika zewnętrzna BGE 5510 dPro może być stosowana do wszystkich silników bez względu na producenta. Nexofox jest marką IIoT firmy Dunkermotoren i tym samym jest częścią AMETEK. Elektronika obsługuje wszystkie popularne interfejsy komunikacyjne, w tym CANOpen, PROFINET, EtherCAT i Ethernet/IP, jak również funkcje bezpieczeństwa, takie jak STO.

Ponadto, wszystkie funkcje nexofox mogą być wykorzystane dla każdego typu i marki silników BLDC i DC, zamieniając w ten sposób każdy silnik w silnik inteligentny. Standardowe funkcje nexofox obejmują MotionCode jako darmowe narzędzie programistyczne oraz funkcjonalności IIoT, takie jak monitorowanie stanu w chmurze z funkcją SmartDiagnostics. Dzięki temu rozbudowane aplikacje mogą być implementowane bezpośrednio na samych sterownikach. Jednym z przykładów jest ZeroPLC, gdzie nazwa mówi wszystko - cała aplikacja jest zaimplementowana bezpośrednio na BGE 5510 dPro za pomocą MotionCode, co zmniejsza ruch na magistrali i w niektórych aplikacjach sprawia, że osobny PLC jest zbędny - tym samym ZeroPLC często oznacza również zerowy koszt.

Spojrzenie w najbliższą przyszłość obiecuje jeszcze więcej - zarówno po stronie oprogramowania, jak i sprzętu. W dziale oprogramowania już teraz mają się pojawić rozszerzenia dla SmartDiagnostics, takie jak interakcja między sterownikiem a SmartphoneApp czy nawet zdalny oscyloskop. Rozbudowa środowiska programistycznego MotionCode o coraz to nowe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią programowanie również jest systematycznie posuwana do przodu. W zakresie sprzętu zapowiedziano już BGE 5560 dPro o zakresie mocy do 60 A prądu ciągłego, jak również odpowiednie rozwiązania modułowe dla obu kontrolerów, które mają pojawić się już w 2023 roku. Dzięki temu w przyszłości będzie można pokryć jeszcze szersze spektrum mocy i zastosowań.

Oprócz czystego sprzętu i oprogramowania, nexofox zapewnia również niezbędne wsparcie przy uruchamianiu lub strojeniu wszystkich silników na BGE 5510. Więcej funkcji serwisowych obejmuje szkolenia wokół parametryzacji i instrukcje dotyczące prawidłowego wdrożenia MotionCode.

Więcej aktualności

Dunkermotoren, marka AMETEK, wdrożyła już powiązany profil aplikacji PROFIdrive z PROFINET w klas...

w 2018 roku Dunkermotoren, marka AMETEK, wprowadziła własną platformę do sterowania inteligentnym...

Jako miejsce spotkań branży automatyki, sps Norymberga w dniach 14-16 listopada 2023 r. zaprezentuje liczne rozwiązania dla automatyki i IIoT. Dotyczy to również stoiska wystawienniczego dwóch marek AMETEK Dunkermotoren i MAE - w nowej lokalizacji stoiska w hali 4-481
Nowy numer Motion Journal "mo skupia się na tym, co naprawdę ważne: Naszym środowisku
Dunkermotoren, marka AMETEK, oddała do użytku dwanaście punktów ładowania na sześciu portach. Osiem punktów jest ogólnodostępnych. System rozliczeń został zainstalowany we współpracy z sąsiednią firmą Hectronic.
Dla firm przemysłowych we Włoszech targi sps Italia w Parmie są jednymi z najważniejszych targów dotyczących inteligentnych, cyfrowych i przyszłościowych technologii. Dunkermotoren i MAE są wystawcami od wielu lat i dlatego w tym roku ponownie pojawią się razem w hali 5 na stoisku L005.