Katalog

Dunkermotoren GmbH

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

16.11.2022 03:11

Nexofox BGE 5510 dPro sprawia, że każdy silnik staje się inteligentnym silnikiem

Pod parasolem nexofox, elektronika zewnętrzna BGE 5510 dPro może być stosowana do wszystkich silników bez względu na producenta. Nexofox jest marką IIoT firmy Dunkermotoren i tym samym jest częścią AMETEK. Elektronika obsługuje wszystkie popularne interfejsy komunikacyjne, w tym CANOpen, PROFINET, EtherCAT i Ethernet/IP, jak również funkcje bezpieczeństwa, takie jak STO.

Ponadto, wszystkie funkcje nexofox mogą być wykorzystane dla każdego typu i marki silników BLDC i DC, zamieniając w ten sposób każdy silnik w silnik inteligentny. Standardowe funkcje nexofox obejmują MotionCode jako darmowe narzędzie programistyczne oraz funkcjonalności IIoT, takie jak monitorowanie stanu w chmurze z funkcją SmartDiagnostics. Dzięki temu rozbudowane aplikacje mogą być implementowane bezpośrednio na samych sterownikach. Jednym z przykładów jest ZeroPLC, gdzie nazwa mówi wszystko - cała aplikacja jest zaimplementowana bezpośrednio na BGE 5510 dPro za pomocą MotionCode, co zmniejsza ruch na magistrali i w niektórych aplikacjach sprawia, że osobny PLC jest zbędny - tym samym ZeroPLC często oznacza również zerowy koszt.

Spojrzenie w najbliższą przyszłość obiecuje jeszcze więcej - zarówno po stronie oprogramowania, jak i sprzętu. W dziale oprogramowania już teraz mają się pojawić rozszerzenia dla SmartDiagnostics, takie jak interakcja między sterownikiem a SmartphoneApp czy nawet zdalny oscyloskop. Rozbudowa środowiska programistycznego MotionCode o coraz to nowe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią programowanie również jest systematycznie posuwana do przodu. W zakresie sprzętu zapowiedziano już BGE 5560 dPro o zakresie mocy do 60 A prądu ciągłego, jak również odpowiednie rozwiązania modułowe dla obu kontrolerów, które mają pojawić się już w 2023 roku. Dzięki temu w przyszłości będzie można pokryć jeszcze szersze spektrum mocy i zastosowań.

Oprócz czystego sprzętu i oprogramowania, nexofox zapewnia również niezbędne wsparcie przy uruchamianiu lub strojeniu wszystkich silników na BGE 5510. Więcej funkcji serwisowych obejmuje szkolenia wokół parametryzacji i instrukcje dotyczące prawidłowego wdrożenia MotionCode.

Więcej aktualności

Dunkermotoren, marka AMETEK, jest od wielu lat partnerem Siemensa w zakresie systemów SIMATIC MICRO-DRIVE. Ostatnio Dunkermotoren współpracuje z firmą Siemens w celu dalszego rozwoju PROFINET, niezależnej od producenta technologii interfejsu Industrial Ethernet. W związku z tym sensowne było połączenie sił i zademonstrowanie naszych osiągnięć za pomocą wspólnego prototypowego modelu na targach

Po tym jak sps w Norymberdze 2021 został odwołany z powodu Covid-19 w krótkim czasie, bran...

Dunkermotoren, marka AMETEK Advanced Motion Solutions, wprowadza nowe, standardowe etykiety dla swoich silników i rozwiązań napędowych. Łączy ona wszystkie istotne informacje o silniku lub kompletnej kombinacji napędowej z, na przykład, przekładnią, enkoderem, hamulcem i elektroniką na jednej etykiecie
MAE, marka AMETEK Advanced Motion Solutions i zawsze zaangażowana w innowacje i ulepszenia techniczne, opracowała nową platformę dmuchawy, zaprojektowaną specjalnie dla szorowarek zasilanych bateriami
Od 01 czerwca 2022 roku Dunkermotoren, marka AMETEK Advanced Motion Solutions, jest oficjalnym członkiem Industrial Digital Twin Association "IDTA"
Seria GR szczotkowych silników prądu stałego firmy Dunkermotoren przez dziesięciolecia udowodniła na rynku, że jest niezwykle wytrzymała i niezawodna. Dzięki temu seria ta cieszy się dużą popularnością i stanowi punkt odniesienia dla innych dostawców. W najnowszej wersji firma Dunkermotoren poprawiła zarządzanie termiczne i odporność na korozję, co jeszcze bardziej umacnia jej pozycję lidera.