Katalog

TELE Haase Steuergeräte GmbH

TELE Haase Steuergeräte GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2008
  • DIN EN ISO 14001:2004

TELE Haase Steuergeräte GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2008
  • DIN EN ISO 14001:2004

20.10.2022 00:10

eCap - czujnik mocy pomaga oszczędzać energię

ECap firmy TELE Haase to wyposażony w komunikację czujnik mocy do dokładnego pomiaru wartości analogowych dla cyfrowego przetwarzania danych. Przesyła dane pomiarowe poprzez Modbus do sterownika PLC lub poprzez moduł IoT do chmury i może być stosowany uniwersalnie dzięki elastycznej funkcjonalności. Zainstalowany bez większego wysiłku czujnik mocy zbiera wszystkie istotne dane cyfrowe do optymalizacji maszyn i systemów oraz pomaga klientom oszczędzać energię - co jest dobre zarówno dla maszyn, jak i dla budżetu.

Mierz i optymalizuj zużycie energii
TELE eCap pomaga klientom mądrze wykorzystywać energię i zmniejszać wydatki operacyjne. Precyzyjny pomiar analogowych wartości elektrycznych, odczytywanych z maszyny za pomocą eCap, dostarcza użytkownikowi wiarygodną bazę danych, którą można cyfrowo przetworzyć, przygotować do analizy i zwizualizować. Uniwersalne zastosowanie, eCap dostarcza właściwych informacji dla wielu różnych obszarów zastosowań. Dzięki szybkiej transmisji danych, eCap umożliwia natychmiastową reakcję na zmieniające się okoliczności. W ten sposób uzyskane dane cyfrowe nie tylko chronią sprzęt przed uszkodzeniem lub awarią, ale także pomagają zoptymalizować efektywność i wydajność.

eCap idealnie nadaje się do:
  • Zarządzanie energią
  • Zwiększanie efektywności energetycznej
  • Równoważenie obciążenia
  • Monitorowanie procesów i instalacji
  • Konserwacja predykcyjna
  • Dane jako czynnik decydujący

ECap mierzy napięcie i prąd z bardzo wysoką rozdzielczością oraz oblicza wiele innych wartości, takich jak moc, współczynnik mocy, energia czy częstotliwość. Komunikacja odbywa się poprzez Modbus RTU. Jeśli dane pomiarowe z maszyn i systemów są zdigitalizowane, wartości progowe i funkcje systemu mogą być ustawiane za pośrednictwem chmury lub sterownika PLC poprzez oprogramowanie. Dodatkowo dane mogą być rejestrowane i wykorzystywane do eksploracji danych. Daje to użytkownikowi możliwość wykonywania analiz, podejmowania perspektywicznych decyzji w celu optymalizacji działania jego aplikacji.

ECap

może być połączony ze sterownikami PLC, bramkami IoT lub podobnymi systemami, w zależności od aplikacji.

eCap imponuje wysokimi parametrami technicznymi:
Doskonała rozdzielczość próbkowania: 24 bit
Bardzo wysoka czułość: 1/100

.

000 FMR
Wysoka częstotliwość próbkowania: 9.800 próbek/s
Bardzo wysoka dokładność: do 0,01 %
Wejście cyfrowe do lokalnej integracji dodatkowych funkcji monitorowania.
Wyjście cyfrowe do lokalnego uruchomienia monitorowanego urządzenia, np. napędu lub przekaźnika ochronnego.


Wygodny montaż i personalizacja
eCap ma niewielką szerokość montażową 45 mm/1,8 cala i można go łatwo sparametryzować z przodu urządzenia za pomocą śrubokręta w stanie wyłączonym. Funkcje specyficzne dla klienta są łatwe do wdrożenia i zapewniają dokładny cyfrowy obraz wartości analogowych i trendów. Aktualizacja firmware'u odbywa się poprzez Modbus RTU.

Z PLC lub modułem IoT
Przykładem zastosowania TELE eCap jest połączenie ze sterownikiem PLC. Tutaj analogowe wartości elektryczne są odczytywane z maszyny, przetwarzane na wartości cyfrowe i przesyłane kablem (Modbus RTU) do Modbus-Master. Ten wariant umożliwia klientowi dostęp do danych cyfrowych bezpośrednio na miejscu i szybkie reagowanie na aktywność maszyny.

Jeśli eCap zostanie połączony z modułem IoT, dane zebrane z maszyn mogą zostać przesłane do chmury za pośrednictwem połączenia internetowego. W ten sposób użytkownicy posiadający różne urządzenia (komputer, tablet, telefon komórkowy itp.) mogą uzyskać dostęp do cyfrowych danych pomiarowych z dowolnego miejsca na świecie. W praktyce eCap może być zintegrowany zarówno z nowymi, jak i istniejącymi systemami (retrofit).