Katalog

Gmöhling Transportgeräte GmbH

Gmöhling Transportgeräte GmbH

  • ISO 3834-2:2006-03
  • ISO 9001:2015
  • REACH

Gmöhling Transportgeräte GmbH

  • ISO 3834-2:2006-03
  • ISO 9001:2015
  • REACH

07.10.2021 05:10

Firma Gmöhling GmbH obchodzi w tym roku 80-lecie istnienia

Firma Gmöhling GmbH obchodzi w tym roku 80-lecie istnienia. Walter Gmöhling, w dumnym wieku 98 lat, nadal nie przepuszcza okazji, aby wpaść do siedziby firmy w Fürth-Stadeln i podzielić się swoimi pomysłami. "Aby miejsca pracy były zabezpieczone również w przyszłości, przekazałem cały majątek na rzecz fundacji!"

W swojej historii firma przeszła wiele wzlotów i upadków. Nawet teraz, podczas pandemii, nie jest łatwo. "Corona uderzyła w nas w 2020 roku, a potem opanowała cały świat. Wielu naszych klientów, a także poszczególnych dostawców znajduje się za granicą, oczywiście nie omija nas to bez śladu.", powiedział Frank Reiser, dyrektor zarządzający w firmie Gmöhling. "Mimo to miniony rok przetrwaliśmy całkiem nieźle - nie tylko dzięki kwitnącemu handlowi internetowemu i naszym dużym klientom z tej branży. Również w służbie zdrowia, w szpitalach, nasze produkty są teraz bardzo potrzebne. W tym roku możemy nawet ponownie zainwestować w nowe urządzenia i maszyny, jak również w konserwację 69-letniego już budynku i ponownie przyjąć trzech nowych praktykantów."

W 1941 roku firma Gmöhling została założona jako odlewnia aluminium w Alzacji. Po wojnie i angielskiej niewoli młody Walter Gmöhling przejmuje od swojego zmarłego ojca zniszczone w 95% przedsiębiorstwo i w 1948 roku odbudowuje produkcję w Norymberdze. Z pozostałego aluminium produkował początkowo przyłbice, garnki do gotowania i maszyny do odlewania świec (do Izraela) oraz opracował lekką składaną aluminiową skrzynię transportową do zastosowania w amerykańskich samolotach DC-3 podczas berlińskiego Airlift. To ostatnie było faktycznym początkiem firmy w jej dzisiejszym kształcie. Później firma wyrobiła sobie markę przede wszystkim w intralogistyce przemysłu tekstylnego oraz jako preferowany dostawca dla niemieckich i innych europejskich firm pocztowych.

Dzisiaj standardowy program produktów obejmuje bardzo szerokie spektrum: od skrzyń, poprzez szafy, wózki transportowe i wózki z dnem sprężynowym, aż po wiele indywidualnych rozwiązań specjalnych z aluminium. Zaopatrywane branże są tak różnorodne, jak same produkty. Udział eksportu wynosi ponad 50% - ponieważ produkty "Made in Germany" przekonują niezliczonych klientów we Francji, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii, ale także np. w Chinach.

Jedna rzecz przewija się jak czerwona nić przez historię firmy: Innowacje, dalszy rozwój i dostosowanie do rynku. "Właśnie zarejestrowaliśmy patent na wózek do komisjonowania z bezstopniowo regulowaną siłą sprężyny dla handlu internetowego!", mówi Oliver T. Schmitz, kierownik działu sprzedaży w firmie Gmöhling. Tylko w ten sposób przedsiębiorstwo mogło przetrwać 80, czasami trudnych lat. Dzisiaj to głównie klienci z handlu internetowego zamawiają w firmie Gmöhling produkty dla swojej logistyki. Nowoczesne sklepy internetowe poszukują rozwiązań, takich jak indywidualnie zaprojektowane wózki półkowe lub sprężynowe wózki podłogowe do kompletacji zamówień. Oznacza to, że do realizacji zamówień online w swoich magazynach lub przetwarzania zwrotów. "A Gmöhling, z 80-letnim doświadczeniem w rozwoju, projektowaniu i produkcji produktów z metali lekkich, może im to dostarczyć"

Ponadto pracownicy dostrzegli ducha czasu i opracowali zupełnie nową linię produktów - "Gmöhling Green Line". Na stronie www.g-green.de każdy może zamówić do swojego domu produkty Gmöhling wykonane w 75% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Czy to wanny na kwiaty, grządki na kółkach, czy też obrazy roślin na ścianę. "Sam jestem zapalonym ogrodnikiem", mówi Oliver T. Schmitz, "więc zacząłem trochę eksperymentować!" Słuchając jego wypowiedzi, można stwierdzić, jak wiele serca i duszy włożono w nowe produkty. "Wszystkie produkty są zrównoważone, wysokiej jakości, trwałe i stabilne w porównaniu z plastikiem lub drewnem"