Obrabiarki do kół zębatych Znajdź producentów online

4 Obrabiarki do kół zębatych
Eksporterzy
4 Obrabiarki do kół zębatych
Producenci

Obrabiarki do kół zębatych Dostawcy (4)

Producenci   Niemcy   na całym świecie
Produkty: Obrabiarki do kół zębatych, Szlifierki do kół zębatych, Narzędzia wyrównujące, Narzędzia do koronowania, Ściernice ślimakowe CBN
Producenci   Niemcy   na całym świecie
Produkty: Obrabiarki do kół zębatych, Szlifierki do gwintów, Frezarko-szlifierki, Szlifierki, Szlifierki do otworów, Szlifierki CNC, Maszyny do pomiaru narzędzi
Producenci   Włochy   na całym świecie
Produkty: Obrabiarki do kół zębatych, Obrabiarki, Honownice, Czopiarki, Narzędzia precyzyjne, Frezarki specjalne, Frez obwiedniowy, Urządzenia do gratowania 
Producenci   Japonia   na całym świecie
Produkty: Obrabiarki do kół zębatych, Roboty obsługujące, Obiekty jądrowe, Spawarki laserowe, Maszyny offsetowe arkuszowe, Maszyny odlewnicze, Frezarki pionowe
Dostawa z
 
Dostawa do
 
Rodzaj działalności
 
Certyfikacja

Maszyny do cięcia kół zębatych i produkcja kół zębatych

Przekładnie są dostępne w wielu różnych typach przekładni: pary przekładni zębatych walcowych i stożkowych lub pary przekładni stożkowych, przekładnie ślimakowe i wewnętrzne przekładnie czołowe to tylko niewielki wybór podstawowych kształtów stosowanych w wielu zastosowaniach. Ten duży wybór kształtów skutkuje równie szerokim zakresem procesów, maszyn i narzędzi potrzebnych do produkcji kół zębatych. W tym celu opracowano szereg maszyn do cięcia kół zębatych, które wspomagają produkcję kół zębatych.

Podstawowe typy przekładni zębatych

Maszyny do cięcia kół zębatych są zazwyczaj obrabiarkami tnącymi, które są wykorzystywane do produkcji kół zębatych. Podobnie jak w przypadku innych obrabiarek, istnieją maszyny konwencjonalne, które są obsługiwane ręcznie, oraz maszyny programowalne. Uproszczona i dokładniejsza produkcja kół zębatych może być zapewniona dzięki programowanemu sterowaniu CNC.

Zasadniczo przekładnie można podzielić na różne kategorie w zależności od zastosowanego procesu produkcyjnego. Zgrubny podział w celu stworzenia przekładni to z jednej strony proces walcowania, a z drugiej proces formowania.

Proces produkcji kół zębatych

W procesie walcowania, koło zębate lub uzębienie detalu powstaje w wyniku ruchu pomiędzy detalem a narzędziem. Ten ruch toczenia jest wykonywany przez maszynę do cięcia kół zębatych.

Ruch posuwisto-zwrotny narzędzia generuje profil zęba, który ma być generowany w obrabianym przedmiocie w taki sam sposób, jak w maszynie pływającej. Obrotowe i translacyjne ruchy hobbingu są sprzężone w maszynie tak, że większość procesów hobbingu działa w sposób ciągły. Sprzęgło to musi być wykonane z dużą precyzją, aby zagwarantować dobrą jakość przekładni. Z reguły osiąga się to za pomocą sterowanych numerycznie obrabiarek zębatych za pomocą elektronicznego modułu przekładniowego. W przypadku obrabiarek sterowanych ręcznie, moduł przekładni musi być również sterowany ręcznie dla sprzęgła, co jest trudnym zadaniem i wymaga dużo praktyki.

Dużą zaletą procesu walcowania jest to, że narzędzie może być wykorzystywane do generowania wszystkich ilości zębów detalu przy użyciu tego samego modułu koła zębatego.

Podczas formowania stosowane są narzędzia profilowe, które odpowiadają obrazowi licznika żądanego koła zębatego. Oznacza to, że przekładnia tnąca dociera do szczeliny między zębami, która ma być wykonana w obrabianym przedmiocie za pomocą zastosowanego narzędzia. Różne kształty wymaganych narzędzi muszą być stosowane dla różnych ilości zębów, ponieważ mają one wpływ na produkowane koło zębate. W przeciwieństwie do procesu walcowania, narzędzie to nie może być stosowane uniwersalnie.

Sposób postępowania z maszyną do kształtowania kół zębatych

Kształtowanie kół zębatych można porównać z ogólnym trybem działania pary kół zębatych. Narzędzie, tzw. tarcza tnąca, wykorzystuje zęby o formie inwolucyjnej, które mogą ciąć na obrabianym przedmiocie za pomocą ruchu udarowego. W ten sposób powstaje szczelina między zębami koła zębatego. Tarcza tnąca musi następnie zostać zdjęta z produkowanej przekładni i ponownie ustawiona w pozycji wyjściowej skokiem powrotnym. Ten skok powrotny nie jest ruchem tworzącym wartość dodaną i dlatego jest nieproduktywny.

Zarówno przedmiot obrabiany, jak i narzędzie wykonują ruch obrotowy w celu wygenerowania wymaganego profilu w przedmiocie obrabianym poprzez tzw. walcowanie. Produkowane koło zębate stanowi tym samym odpowiednik zastosowanego koła tnącego.

Z reguły konwencjonalne maszyny do formowania kół zębatych nadają się do przekładni zębatych czołowych. Przejście na przekładnię walcową jest możliwe tylko przy dużym nakładzie pracy i wynikających z tego wysokich kosztach. Sytuacja jest inna w przypadku maszyn programowalnych: sterowanie CNC przynosi znaczną poprawę, ponieważ dzięki sterowaniu komputerowemu nawet spiralne elementy obrabiane mogą być produkowane bez uprzedniego przeróbki.

Maszyny pływające i ich zalety

W odróżnieniu od motoroweru, motorower jest procesem ciągłym. Prędkość cięcia ciągłego jest generowana przez obracający się nóż, który można elastycznie regulować. Oznacza to, że maszyny pływające nie ograniczają wytwarzanych profili i kątów nachylenia spirali. Zarówno przekładnie zębate proste jak i zębate walcowe mogą być produkowane poprzez proste przestawienie.

Ponadto każdy ruch w płytach skrzyni biegów jest ruchem dodającym wartości. Nie występuje bezproduktywny skok powrotny, co skutkuje zwiększoną produktywnością w porównaniu z innymi procesami hobbingu kół zębatych, takimi jak np. hobbing kół zębatych. Ze względu na ruch tnący, zęby frezu zużywają się, ale frez może być przesunięty jako pierwszy, tak, że wcześniej nieużywany obszar wykonuje ruch tnący. Tylko wtedy, gdy głowica frezu jest zużyta na całej długości, narzędzie musi zostać wymienione.