Katalog

JAKOB Antriebstechnik GmbH

JAKOB Antriebstechnik GmbH

JAKOB Antriebstechnik GmbH

26.05.2023 01:05

Pokaż zęby! Sprzęgła zębate dla skrzyń biegów

Sprzęgła wielowypustowe do skrzyń biegów

Sprzęgła mieszkowe są używane do łączenia dwóch czopów wału, na przykład silnika i przekładni jednostki napędowej. Muszą być sztywne skrętnie, elastyczne, łatwe w montażu, ekonomiczne, precyzyjne i bardzo wytrzymałe.

Wymagania te spełniają sprzęgła mieszkowe z wewnętrzną przekładnią firmy JAKOB Antriebstechnik. Połączenie wał-piasta za pomocą kombinacji piasty zaciskowej i przekładni jest szczególnie korzystne dla przekładni, ponieważ ma bardzo niskie niewyważenie. Idealnie nadaje się również do dużych jednostronnych momentów obrotowych, ale także do zmiennych i udarowych momentów obrotowych. Przed zamontowaniem sprzęgła na wale silnika, piasta zaciskowa jest elastycznie rozprężana. Odkręcając śrubę zaciskową w kierunku tak zwanego sworznia EASY, generowane jest niezbędne przeciwciśnienie. Następnie sprzęgło można łatwo umieścić na wale i dokręcić za pomocą gniazda sześciokątnego. Gdy silnik i skrzynia biegów są połączone za pomocą latarni, piasta sprzęgła centruje się i jest zamontowana na wale zębatym skrzyni biegów.

Precyzyjnie wykonana przekładnia wewnętrzna i pełna kontrola zapewniają bardzo precyzyjne połączenie z wałem napędowym. Oznacza to, że przestrzeń montażowa może zostać zmniejszona i nie są wymagane żadne dodatkowe elementy łączące. To ważny punkt z punktu widzenia ekonomii. Wreszcie, opcjonalny napęd wymuszony zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w przypadku pęknięcia mieszka z powodu przeciążenia lub nadmiernej niewspółosiowości wału.

Funkcja ta jest niezbędna w przypadku przekładni robotycznych, na przykład, aby zapobiec upadkowi ramienia robota. Jakob Antriebstechnik oferuje sprzęgło ze wszystkimi popularnymi wałami wielowypustowymi zgodnie z normą DIN 5480.

momenty obrotowe do 4000 Nm mogą być przenoszone, maksymalna średnica wału wynosi 102 mm. Inne wymiary nominalne lub specjalne konstrukcje są dostępne u producenta na życzenie.

Więcej aktualności

10.06.2023 01:05

Ściśle połączone


Metalowe sprzęgła mieszkowe serii KG, opcjonalnie dostępne również w wersji ze stali nierdz...

12.05.2023 01:05

Więcej niż oczekiwano
Nakrętka mocująca MDA firmy JAKOB Antriebstechnik

24.04.2023 01:00

Wtykane sprzęgło wału

Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom dotyczącym wyższej wydajności, firma JAKOB Antriebstechnik...

Firma JAKOB Antriebstechnik oferuje obecnie pięć złączek ze stali nierdzewnej jako serię standard...

Dzięki serii SKR firma JAKOB Antriebstechnik ma w swoim portfolio nowo opracowane sprzęgło bezpie...

Hydromechaniczne siłowniki sprężynowe serii ZSF firmy JAKOB Antriebstechnik oferują solidne i nie...