Katalog

JAKOB Antriebstechnik GmbH

JAKOB Antriebstechnik GmbH

JAKOB Antriebstechnik GmbH

22.06.2022 01:06

Dla małej przestrzeni

Nowoczesna, innowacyjna budowa maszyn charakteryzuje się zmniejszaniem wymiarów zewnętrznych przy stałych lub rosnących osiągach ogólnych. W ten rozwój zaangażowała się również technika napędowa, a wymagane elementy łączące są tu ogniwem, którego nie należy lekceważyć.

Do znanych zalet metalowego sprzęgła mieszkowego (kompensacja niewspółosiowości wału, wysoka sztywność skrętna, niski moment bezwładności, absolutna bezluzowość, bezobsługowość, wykonanie w całości z metalu niewrażliwego na temperaturę) można dodać zaletę bardzo małej długości całkowitej dzięki zastosowaniu piasty ze stożkiem rozprężnym do zintegrowanego montażu. Stożek rozprężny jest bezpiecznie połączony z odpowiednio zwymiarowanym otworem osiowym w wale.

Dzięki zastosowaniu z jednej strony piasty stożka rozprężnego, a z drugiej strony promieniowej piasty zaciskowej, zachowane jest symetryczne obrotowo, siłowe połączenie blokujące oraz łatwość montażu, ale długość zabudowy w całym systemie jest znacznie zmniejszona. Dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowań z minimalnymi odległościami między wałami i ograniczoną przestrzenią montażową.

Wysokie wartości sztywności skrętnej metalowego sprzęgła mieszkowego w połączeniu z niskimi momentami bezwładności sprawiają, że nadaje się ono szczególnie do stosowania w napędach o wysokiej dynamice.

Ogólnie rzecz biorąc, sprzęgło to jest odpowiednim połączeniem dla wymagających układów napędowych, do dołączania przekładni, podłączania enkoderów oraz napędów wrzecion i osi.

Więcej aktualności

12.06.2022 02:10

Niezawodne i niedrogie

Sprawdza się na rynku od dziesięcioleci i jest niezawodną i niedrogą serią standardową wśród meta...

02.06.2022 01:05

Krótki i mocny
Dzięki kompaktowemu metalowemu sprzęgłu mieszkowemu KGE opracowano rozwiązanie dostosowane do potrzeb wszystkich przekładni z kołnierzami napędowymi (DIN-EN-ISO 9409-1)

21.05.2022 06:30

Ekonomiczne i niezawodne

Sprzęgło bezpieczeństwa SKW zapewnia niezawodną ochronę przed przeciążeniem i kolizją. Wyposażone...

07.05.2022 02:10

Próbnik do betonu
Firma JAKOB Antriebstechnik opracowała łatwy w użyciu tester betonu "digital type" do badania wytrzymałości na odrywanie różnych podłoży (takich jak beton), który spełnia wymagania surowego środowiska pracy i nowoczesnych metod oceny. Zmierzone obciążenie w miejscu zerwania może być łatwo udokumentowane bezdotykowo przez tester betonu na tablecie lub smartfonie.

02.05.2022 02:10

Mocna śruba
Moment dokręcania 130 Nm, siła zacisku 25 ton

16.04.2022 01:05

U twego boku
Dzięki serii MDR firma JAKOB Antriebstechnik posiada w swoim asortymencie uniwersalne nakrętki mocujące z gwintem sześciokątnym bocznym i przelotowym