Katalog

JAKOB Antriebstechnik GmbH

JAKOB Antriebstechnik GmbH

JAKOB Antriebstechnik GmbH

07.05.2022 02:05

Próbnik do betonu

Firma JAKOB Antriebstechnik opracowała łatwy w użyciu tester betonu "digital type" do badania wytrzymałości na odrywanie różnych podłoży (takich jak beton), który spełnia wymagania surowego środowiska pracy i nowoczesnych metod oceny. Zmierzone obciążenie w miejscu zerwania może być łatwo udokumentowane bezdotykowo przez tester betonu na tablecie lub smartfonie.

Aby doprowadzić do zniszczenia betonu, można przyłożyć nominalną siłę 10 kN, przy czym głowica kulowa wózka testowego zapewnia działanie siły rozciągającej prostopadle do powierzchni. Poziomica wbudowana w uchwyt gwiazdowy pomaga w prawidłowym ustawieniu urządzenia. Zintegrowana przekładnia z zębami koła koronowego zwielokrotnia moment dokręcania ręcznego i sprawia, że obsługa korby jest przyjemnie łatwa. Podczas pracy stale rejestrowane są dane pomiarowe, które można zapisywać za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie i analizować na komputerze.

Więcej aktualności

02.05.2022 02:10

Mocna śruba
Moment dokręcania 130 Nm, siła zacisku 25 ton

16.04.2022 01:05

U twego boku
Dzięki serii MDR firma JAKOB Antriebstechnik posiada w swoim asortymencie uniwersalne nakrętki mocujące z gwintem sześciokątnym bocznym i przelotowym
Najmniejszy przedstawiciel serwo-sprzęgieł kompensacyjnych, sprzęgła miniaturowe, są przeznaczone do kompensowania niewspółosiowości lub przesunięcia osiowego dwóch osi lub wałów. W zależności od konstrukcji, są one stosowane w różnych obszarach, takich jak tachometry, silniki krokowe, osie NC, potencjometry, napędy robotów, urządzenia manipulacyjne, enkodery kątowe lub serwonapędy. Są one dostępne jako sprzęgła mieszkowe, elastomerowe lub krzyżowe i są mocowane do wału za pomocą pierścienia zaciskowego lub śruby ustalającej.
Nowoczesna, innowacyjna inżynieria mechaniczna dąży do zmniejszenia wymiarów zewnętrznych i zwiększenia potencjału wydajności elementów konstrukcyjnych. Wymagane są coraz bardziej kompaktowe elementy napędowe o maksymalnej gęstości mocy. Jednak ze względu na rosnącą automatyzację i dynamizację coraz większego znaczenia nabierają również aspekty bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed kolizją w przypadku zderzenia maszyny.
Aby dobrać odpowiednie sprzęgło do danego układu napędowego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Szczególnie ważne są: wymagany zakres momentu obrotowego, przesunięcie i temperatury otoczenia sprzęgła.

22.02.2022 00:00

Pokaż zęby!
Sprzęgła zębate dla Państwa rozwiązań przekładniowych