Katalog

Eppendorf SE

  • DIN EN ISO 9001
  • ISO 17025
  • ISO 13485
  • ISO 14001

Eppendorf SE

  • DIN EN ISO 9001
  • ISO 17025
  • ISO 13485

Powrót do przeglądu

PCR (Mastercycler® X40) firmy Eppendorf SE

Zapytanie o produkt  

Eppendorf Mastercycler X40 wprowadza standardową reakcję PCR w nową erę. Jego futurystyczny design łączy się ze znaną jakością. Wydajność niezawodnego bloku aluminiowego zapewnia doskonałą jednorodność temperatury. 12-kolumnowy gradient zapewnia szybką optymalizację PCR. Programy ze starszych modeli Mastercycler można łatwo importować. Skorzystaj z funkcji migracji programów, aby przenieść protokoły z innych modeli cyklerów i od razu rozpocząć pracę. Całe programowanie odbywa się szybko, intuicyjnie i wygodnie za pomocą odpornego na chemikalia szklanego ekranu dotykowego i dobrze znanego interfejsu użytkownika używanego również w Mastercycler X50. Uchwyt można obsługiwać jedną ręką, a pokrywa SafeLid automatycznie dostosowuje się do idealnego nacisku na próbki w celu ochrony przed parowaniem. Nie ma znaczenia, czy używasz probówek o pojemności 0,1 ml, 0,2 ml i pasków probówek, czy płytek PCR. Można używać dowolnego typu płytek PCR - z fartuchem, półfartuchem i bez fartucha.

W celu monitorowania i prowadzenia audytów można podłączyć Mastercycler X40 bezpośrednio do Visonize LabSuite, a podłączając wiele urządzeń pokładowych Eppendorf Visionize, można przekształcić laboratorium w laboratorium cyfrowe.

Wszystko to w termocyklerze, który jest niewiele większy od kartki papieru i waży zaledwie 7,25 kg.

Trwałość jest koniecznością, dlatego Mastercycler X40 jest dostarczany w stabilnym, ochronnym pudełku kartonowym. Dołączona krótka instrukcja jest wystarczająca do natychmiastowego rozpoczęcia PCR, a pełna instrukcja jest dostępna w wersji cyfrowej, dostępnej za pośrednictwem kodu QR na urządzeniu.

Poprawa ergonomii w całym laboratorium

Ergonomia wykracza daleko poza "ergonomicznie zaprojektowane krzesło". W firmie Eppendorf zaczęliśmy optymalizować nasze urządzenia laboratoryjne pod kątem ergonomii we wczesnych latach 70-tych.

W 2003 roku wprowadziliśmy na rynek PhysioCare Concept®, koncentrując się na ergonomicznych urządzeniach do przenoszenia cieczy, takich jak nasze pipety.

Obecnie koncepcja Eppendorf PhysioCare Concept rozszerzyła się na wiele produktów laboratoryjnych, w tym cyklery PCR. Naszym celem jest zaoferowanie holistycznego rozwiązania pozwalającego zharmonizować pracę w laboratorium ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

W przypadku serii Eppendorf Mastercyler oznacza to:
' Ergonomicznie zaprojektowane zamknięcie pokrywy
' Niski poziom hałasu zapewniający komfortowe warunki pracy przy stole laboratoryjnym
' Niewielkie rozmiary umożliwiające ustawienie w bezpośrednim zasięgu ręki przy stole laboratoryjnym
' Standaryzowana koncepcja "interfejsu użytkownika" zapewniająca intuicyjną obsługę urządzeń
' Oprogramowanie ułatwiające obsługę

Prosta, intuicyjna dokumentacja i śledzenie

Elektroniczny notatnik laboratoryjny eLabJournal® oferuje intuicyjne i elastyczne rozwiązanie do dokumentowania badań i śledzenia danych badawczych, w tym optymalnych temperatur i wyników cyklera PCR. Zwiększa wydajność dokumentowania, organizowania, wyszukiwania i archiwizowania zebranych danych. Dzięki bezpłatnym dodatkom eLabJournal można rozszerzyć funkcjonalność eLabJournal do w pełni zintegrowanego systemu zarządzania informacjami laboratoryjnymi.

Wydajne zarządzanie laboratorium i urządzeniami za pomocą pakietu VisioNize® Lab Suite

Czy jesteś zainteresowany monitorowaniem urządzeń laboratoryjnych i otrzymywaniem powiadomień, np. o alarmach urządzeń? Cyfrowe, połączone laboratorium oferuje jeszcze więcej.

Uzyskaj dostęp do modułowej gamy usług cyfrowych i wybierz to, co pasuje do Twojego laboratorium. VisioNize Lab Suite oferuje wszystko, czego potrzebujesz jako kierownik laboratorium lub naukowiec, aby rozpocząć cyfrowe zarządzanie laboratorium w celu zwiększenia bezpieczeństwa próbek, zgodności z przepisami i zarządzania konserwacją.

Zapytanie o produkt