Katalog

GEDA GmbH

GEDA GmbH

  • DIN EN ISO 45001:2018
  • ISO 14001:2015
  • ISO 9001:2015

GEDA GmbH

  • DIN EN ISO 45001:2018
  • ISO 14001:2015
  • ISO 9001:2015

20.11.2023 01:11

Królewski plac budowy w Danii

Zamek Frederiksborg w Danii przechodzi gruntowną renowację przy użyciu wind GEDA

Królewski plac budowy w Danii
Zamek Frederiksborg w Danii przechodzi gruntowną renowację przy użyciu podnośników GEDA
Hillerød, Dania - Zabytkowy zamek Frederiksborg w duńskim mieście Hillerøw Hillerød, w Danii, przechodzi gruntowną renowację od strony atmosferycznej, a do tego celu wykorzystywane są dwie windy zębatkowe GEDA (platforma transportowa GEDA 500 Z/ZP i winda materiałowa GEDA 300 Z). Ten projekt budowlany, który ma potrwać od trzech do czterech lat, jest imponującym przykładem ochrony dziedzictwa kulturowego.

O zamku Frederiksborg
Zamek Frederiksborg, zbudowany na początku XVII wieku przez króla Christiana IV, jest dziś uznawany za największy renesansowy zamek w Skandynawii. Dzięki bogatej architekturze i ciekawej historii, zamek wyróżnia się jako pomnik duńskiej potęgi i dziedzictwa kulturowego. Wspaniałe pokoje i wystawy w murach zamku mieszczą bogatą kolekcję portretów, obrazów historycznych, mebli i rękodzieła oraz oferują ekscytującą podróż przez 500 lat duńskiej historii. Zamek jest siedzibą Narodowego Muzeum Historii od 1878 roku, co czyni go ważną częścią duńskiej historii kultury.


Renowacja fasady zamku
Renowacja fasady zamku: Renowacja strony pogodowej i odnowienie dachu zamku Frederiksborg są ważnymi krokami w zachowaniu historycznej świetności tego niesamowitego budynku. Platforma transportowa GEDA, GEDA 500 Z/ZP, została wykorzystana do pomyślnej realizacji tego projektu. Jednak najpierw zostanie użyty podnośnik materiałowy GEDA 300 Z. Umożliwi to bezpieczny i wydajny montaż rusztowania. Platforma transportowa GEDA 500 Z/ZP jest właściwym pomocnikiem podczas prac remontowych. Dzięki dwóm oddzielnym elementom sterującym, urządzenie to może być używane zarówno do transportu ludzi, jak i
materiału. Wymagana wysokość transportu wynosząca 30 metrów nie stanowi problemu dla podnośnika, ponieważ maksymalna wysokość montażu może wynosić 100 metrów.
Ten imponujący projekt renowacji jest wynikiem bliskiej i długotrwałej udanej współpracy
pomiędzy GEDA, wiodącą firmą w dziedzinie dostępu pionowego, a Hejs.dk A/S, renomowanym partnerem handlowym i serwisowym z Danii. Dzięki instalacji sprzętu firmy Hejs.dk A/S możliwe było pomyślne przeprowadzenie tych ważnych prac konserwatorskich i zachowanie świetności zamku.
GEDA 500 Z/ZP może podnieść 1000 kg lub do 5 osób. GEDA 300 Z może również pokonać maksymalną wysokość podnoszenia 100 metrów i ma udźwig 300 kg. Oba podnośniki mają imponujące prędkości podnoszenia, które zapewniają wydajny transport pionowy. Bezpieczny i wydajny transport materiałów rusztowaniowych lub narzędzi byłby nie do pomyślenia bez tego małego i elastycznego pomocnika.

Szczególną atrakcją tego projektu jest instalacja GEDA 500 Z/ZP na prefabrykowanej platformie w wodzie, która pokonuje wyzwania związane z renowacją po stronie pogodowej zamku. Dzięki innowacyjnemu rozkładowi sił, a tym samym niskim siłom kotwiczącym, platforma transportowa może być zakotwiczona bezpośrednio nad rusztowaniem. Jest to ogromna zaleta, szczególnie w przypadku tej historycznej fasady. Renowacja zamku Frederiksborg nie tylko stanowi znaczącą renowację historycznego zabytku, ale także podkreśla możliwości nowoczesnej technologii w branży budowlanej.

Więcej aktualności

Platforma transportowa GEDA 1200 Z/ZP w użyciu na irlandzkim wybrzeżu
Regionalna firma rodzinna Märker Zement GmbH i GEDA GmbH nadal rozwijają swoją wieloletnią współpracę.

26.09.2023 01:05

Każda nuta siedzi!
Średniej wielkości producent podnośników budowlanych i przemysłowych GEDA GmbH zapewnia to podczas prac konserwatorskich przy organach kościelnych w Weronie.


SST HEJS polega na rozwiązaniach dźwigowych GEDA GmbH na dwóch placach budowy w Danii
...

11.08.2023 01:05

Dekada Märker i GEDA
Märker Zement GmbH i GEDA GmbH, które znajdują się w dzielnicy Donau-Ries, kontynuują bliską współpracę.
Stała platforma transportowa GEDA wspiera codzienny transport bardzo czułych systemów kamer w Donauwörth