Katalog

E+E Elektronik Ges.m.b.H.

E+E Elektronik Ges.m.b.H.

  • DIN EN ISO 9001
  • DIN EN ISO 14001
  • IATF 16949

E+E Elektronik Ges.m.b.H.

  • DIN EN ISO 9001
  • DIN EN ISO 14001
  • IATF 16949

15.09.2023 01:09

Wysokiej klasy czujnik wilgotności i temperatury spełniający najwyższe wymagania

Wraz z nowym modelem HTS801, E+E Elektronik wprowadza na rynek swój najbardziej wydajny czujnik wilgotności i temperatury do zastosowań przemysłowych. Wszechstronne, wysokiej klasy urządzenie pomiarowe łączy w sobie wieloletnie doświadczenie austriackiego specjalisty w dziedzinie pomiarów wilgotności z wysokimi wymaganiami jakościowymi przemysłowej technologii pomiarowej. Sondy pomiarowe HTS801 posiadają wysokiej jakości, podgrzewany element czujnika zapewniający precyzyjne i długotrwałe stabilne pomiary nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowe opcje, takie jak duży kolorowy wyświetlacz lub wymiana czujnika typu plug-and-play przy użyciu technologii rapidX, zapewniają przyjazną dla użytkownika obsługę i łatwą konserwację.
Doskonała wydajność pomiarowa, szeroki zakres zastosowań

HTS801 jest szczególnie dobrze przystosowany do użytku w aplikacjach o wysokiej wilgotności i narażeniu na działanie chemikaliów. Podstawą tego jest monolitycznie skonstruowany element czujnika E+E. Zintegrowana grzałka umożliwia ukierunkowane ogrzewanie elementu czujnika, a tym samym zapobiega kondensacji i jej negatywnemu wpływowi na wynik pomiaru. W zależności od wymagań dostępne są dwa tryby pracy specyficzne dla konstrukcji:

"Condensation Guard" dla krótkotrwałego ryzyka kondensacji
"High Humidity Guard" dla stałych warunków wysokiej wilgotności i kondensacji
Ponadto wszystkie modele HTS801 posiadają funkcję automatycznego odzyskiwania (ARC). Funkcja ta usuwa zanieczyszczenia chemiczne i zapobiega możliwym efektom dryftu poprzez krótkotrwałe intensywne podgrzanie elementu czujnika.

Ponadto sprawdzona powłoka czujnika E+E chroni element czujnika i jego połączenia lutowane przed korozją lub osadami. Ta specjalna powłoka wydłuża żywotność czujnika i zapewnia dokładne wyniki pomiarów oraz lepszą długoterminową stabilność w trudnych lub korozyjnych środowiskach.

Dzięki szerokiemu zakresowi zastosowania od -80 °C do 180 °C i 300 barów, HTS801 nadaje się do różnych zastosowań, takich jak monitorowanie procesów suszenia, monitorowanie wilgotności i temperatury na stanowiskach testowych ogniw paliwowych, w komorach klimatycznych lub magazynach o wysokiej wilgotności, a także do wymagających zadań pomiarowych w meteorologii i wielu innych.

Wytrzymała obudowa z poliwęglanu lub stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP65 / NEMA 4X sprawia, że HTS801 jest łatwy w instalacji i konserwacji.

Wymiana sond typu plug-and-play

HTS801 oferuje opcję inteligentnych, podłączanych sond. Każda inteligentna sonda HTS801 rapidX może być wymieniana w sposób plug-and-play bez konieczności konfiguracji, regulacji lub kalibracji. Określone parametry są przechowywane bezpośrednio w sondzie i przesyłane do czujnika po jego podłączeniu. Pozwala to uniknąć przestojów i kosztów w przypadku konieczności wymiany czujnika z powodu uszkodzenia lub ponownej kalibracji.

Wyświetlacz z funkcją rejestracji danych i diagnostyki

Model HTS801 jest opcjonalnie dostępny z kolorowym wyświetlaczem TFT o przekątnej 3,5". Umożliwia to jednoczesne wyświetlanie do czterech mierzonych zmiennych i monitorowanie ich na miejscu. Zintegrowana funkcja rejestracji danych przechowuje do 20 000 wartości pomiarowych dla każdej mierzonej zmiennej. Mogą być one wyświetlane graficznie na wyświetlaczu lub pobierane za pośrednictwem interfejsu serwisowego USB. Dzięki wbudowanej funkcji diagnostycznej stan pracy HTS801 można sprawdzić bezpośrednio na urządzeniu.

Interfejsy i konfiguracja

Dane pomiarowe są dostępne na dwóch dowolnie skalowalnych wyjściach analogowych, interfejsie RS485 (Modbus RTU) lub Ethernet PoE (Modbus TCP) oraz na dwóch wyjściach alarmowych (przekaźnikowych). Umożliwia to elastyczną integrację czujnika z niestandardowymi systemami akwizycji danych.

HTS801 można skonfigurować za pośrednictwem połączenia USB z bezpłatnym oprogramowaniem konfiguracyjnym PCS10 lub bezpośrednio na urządzeniu za pomocą wyświetlacza i przycisków.

Więcej aktualności

Cyfrowy moduł czujnikowy do ekonomicznego pomiaru wilgotności i temperatury

Moduł czuj...

od 26.04.2023 do 28.04.2023

Chennal Trade Center

Hala 3, Stoisko F31 - F32

<...

Austriacki producent czujników E+E Elektronik rozszerza swoją ofertę cyfrowych element&oac...

Nowy kalkulator wilgotności firmy E+E Elektronik oblicza wszystkie istotne parametry związane z wilgotnością, jak również ciśnieniowy punkt rosy.
Element pomiarowy TEE501 zapewnia doskonałą dokładność pomiaru do ±0,2 °C i jest łatwy w integracji dzięki niewielkiej obudowie DFN.
Cyfrowa sonda wilgotności i temperatury HTP501 została zoptymalizowana pod kątem pracy w trudnych warunkach środowiskowych i może pracować w temperaturach do 120 °C (248 °F).