Katalog

MTM Power® Messtechnik Mellenbach GmbH

MTM Power® Messtechnik Mellenbach GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015

MTM Power® Messtechnik Mellenbach GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015

18.01.2023 10:01

MTM Power® Pomiar Mellenbach

AC/DC nie oznacza pierwotnie znanego zespołu hardrockowego, lecz najbardziej rozpowszechnioną na świecie formę konwersji energii elektrycznej z prądu zmiennego na prąd stały. Kiedy na początku XX wieku elektryczność rozpoczęła swój triumfalny pochód, trwała tzw. wojna elektryczna między sieciami prądu stałego i zmiennego oraz ich protagonistami Edisonem i Westinghouse'em. Ostatecznie zwyciężyły sieci prądu przemiennego, a tym samym zasilacze AC/DC, które od ponad 100 lat uważane są za dominującą formę zasilania. Wybitnymi zaletami prądu zmiennego jest jego łatwa zmienność w zakresie poziomu napięcia oraz prosta możliwość przełączania. Dzięki transformatorom możliwe jest generowanie wysokich napięć, a tym samym transport i dystrybucja dużych ilości energii na duże odległości. Lokalnie, transformatory mogą być następnie wykorzystane do dostarczenia mniej niebezpiecznych, niższych napięć do zasilania oświetlenia i silników.

Wraz z coraz częstszym pojawianiem się układów elektronicznych, które do swojego działania wymagają napięcia stałego, powstała potrzeba przekształcenia napięcia zmiennego z powrotem w napięcie stałe. Urządzenia odwzorowujące tę funkcję elektryczną noszą różne nazwy w zależności od zastosowania i miejsca - zasilacz, prostownik, zasilacz i konwerter AC/DC to tylko kilka z nich. Obszary zastosowań są szerokie: Moduły AC/DC znajdują zastosowanie nie tylko w obszarach przemysłowych, ale są obecne w każdym komputerze i telewizorze, a także w oświetleniu LED. W MTM Power® znajdą Państwo szeroką gamę różnych produktów do optymalnego zasilania AC/DC w przemyśle - od modułów niskonapięciowych po zasilacze wtykowe.
Optymalne zasilanie z zasilaczami AC/DC od MTM Power®
W całym obszarze zastosowań elektronicznego zasilania w energię elektryczną nacisk kładzie się na niezawodność i trwałość. Korzystanie z urządzeń zależnych od zasilacza AC/DC musi być zagwarantowane przez całą dobę. Dlatego nasze moduły AC/DC charakteryzują się nowoczesną topologią obwodów i spełniają wszystkie istotne normy bezpieczeństwa, jak również normy EMC. W naszym asortymencie znajdą Państwo między innymi zasilacze do zdecentralizowanego zasilania wielu różnych aplikacji przemysłowych. Zastosowana technologia BPC - tzw. chłodzenie płyty bazowej - umożliwia odprowadzenie strat ciepła konkretnie przez płytę bazową. Dzięki temu zwiększa się żywotność urządzeń. Te wytrzymałe i bezobsługowe zasilacze AC/DC nadają się szczególnie do stosowania w czułych podsystemach elektronicznych.

Więcej aktualności

Czy szukasz rozwiązania zasilania do bezpośredniego zastosowania "na maszynie"?

Przetwornice DC/DC serii PCMDS550-FT są dostosowane do wymagań stawianych w technologii wózków wi...