Katalog

E+E Elektronik GmbH

E+E Elektronik GmbH

  • DIN EN ISO 9001
  • DIN EN ISO 14001
  • IATF 16949

E+E Elektronik GmbH

  • DIN EN ISO 9001
  • DIN EN ISO 14001
  • IATF 16949

04.08.2022 10:08

Kalkulator wielkości fizycznych wilgotności i ciśnieniowego punktu rosy

Nowy kalkulator wilgotności firmy E+E Elektronik oblicza wszystkie istotne parametry związane z wilgotnością, jak również ciśnieniowy punkt rosy.

Za pomocą kalkulatora wilgotności firmy E+E Elektronik można łatwo i w czasie rzeczywistym przeprowadzić złożone obliczenia wilgotności. To bezpłatne narzędzie obliczeniowe działa online w każdej aktualnej przeglądarce i może być również zainstalowane jako aplikacja na smartfonie lub komputerze. Za pomocą praktycznego programu obliczeniowego można obliczyć do 15 parametrów związanych z wilgotnością. Dodatkowo kalkulator wilgotności E+E posiada osobny tryb obliczeniowy do wyznaczania ciśnieniowego punktu rosy.

Obliczanie wilgotności z uwzględnieniem niepewności pomiaru

Kalkulator wilgotności E+E oblicza do 15 parametrów związanych z wilgotnością, takich jak punkt rosy, punkt zamarzania, wilgotność bezwzględna, entalpia, itp. na podstawie trzech znanych wielkości fizycznych (ciśnienie, temperatura i wielkość pomiaru wilgotności). Istotną różnicą w stosunku do innych kalkulatorów wilgotności jest to, że kalkulator wilgotności E+E uwzględnia również niepewność pomiaru i dzięki temu zapewnia szczególnie praktyczne wyniki.

Oprócz obliczania i przeliczania fizycznych wielkości wilgotności, za pomocą E+E Humidity Calculator można również symulować zachowanie się wartości wilgotności wraz ze zmianą warunków ciśnienia i temperatury. Do realistycznych obliczeń jako medium nośne można wybrać powietrze i 10 innych gazów (m.in. argon, CO2, hel i metan).

Wzory do przeliczania, w tym obliczania niepewności, są oparte na powszechnie stosowanych teoriach wilgotności i zostały zatwierdzone przez akredytowane laboratorium wzorcujące E+E Elektronik.

Praktyczny kalkulator punktu rosy

Oprócz obliczania wilgotności, kalkulator wilgotności E+E posiada osobny tryb obliczania punktu rosy w systemach sprężonego powietrza. Dzięki temu można łatwo określić zmianę temperatury punktu rosy w zależności od ciśnienia gazu.

Przyjazny dla użytkownika i funkcjonalny

Kalkulator wilgotności E+E jest łatwy i intuicyjny w obsłudze oraz oferuje bogaty zestaw przydatnych funkcji. Na przykład jednostki miary wielkości fizycznych mogą być konwertowane z układu SI na amerykański układ jednostek za pomocą jednego kliknięcia lub indywidualnie definiowane dla każdej wielkości fizycznej. Użytkownicy mogą dostosować listę obliczonych wielkości fizycznych do własnych potrzeb, wyświetlając lub ukrywając poszczególne wiersze. Wyniki obliczeń mogą być eksportowane jako pliki PDF lub Excel, a także wysyłane pocztą elektroniczną. Kliknięcie przycisku Reset powoduje wyczyszczenie wszystkich obliczeń i przywrócenie początkowej listy wielkości mierzonych.

Kalkulator wilgotności E+E jest dostępny na stronie humidity-calculator.epluse.com.

Więcej aktualności

Element pomiarowy TEE501 zapewnia doskonałą dokładność pomiaru do ±0,2 °C i jest łatwy w integracji dzięki niewielkiej obudowie DFN.
Cyfrowa sonda wilgotności i temperatury HTP501 została zoptymalizowana pod kątem pracy w trudnych warunkach środowiskowych i może pracować w temperaturach do 120 °C (248 °F).
Czujnik zanurzeniowy MOP301 firmy E+E Elektronik precyzyjnie mierzy wilgotność oleju transformatorowego, smarowego lub hydraulicznego, a także oleju napędowego. Jest on używany do prewencyjnej konserwacji instalacji i maszyn. Czujnik wykonany ze stali nierdzewnej może być stosowany w olejach o temperaturze do 120 °C i ciśnieniu do 20 barów. Dane pomiarowe dotyczące aktywności wody, temperatury i bezwzględnej zawartości wody są dostępne za pośrednictwem interfejsu RS485 z protokołem Modbus RTU.
Laboratorium kalibracyjne firmy E+E Elektronik, specjalizującej się w czujnikach, otrzymało od austriackiego Federalnego Urzędu Metrologii i Geodezji (BEV) zlecenie na opracowanie krajowego wzorca pomiarowego (etalonu) dla stężenia gazu CO2. Tym samym eksperci kalibracyjni z Engerwitzdorf stali się najwyższym autorytetem metrologicznym w kraju dla kolejnej wielkości fizycznej po wilgotności, punkcie rosy i prędkości powietrza. Jako instytut wyznaczony przez BEV, E+E Elektronik jest upoważniona do wykonywania specjalnych wzorcowań na poziomie krajowego instytutu metrologicznego dla tych wielkości fizycznych.
Czujnik wilgotności i temperatury EE212 firmy E+E Elektronik jest odpowiedni dla wymagających zadań pomiarowych w technice klimatycznej, rolnictwie i przemyśle farmaceutycznym. Dzięki modułowej konstrukcji sondy, moduł pomiarowy może być łatwo wymieniony bezpośrednio na miejscu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Powłoka czujnika E+E, szeroki wybór nasadek filtrujących oraz wytrzymała obudowa IP65 / NEMA 4 zapewniają dokładne i wiarygodne pomiary nawet w trudnych warunkach pracy.