Katalog

Systea GmbH

  • EN 1090

06.10.2021 00:10

Terminal wycieczkowy Ostseekai

Udane połączenie starego i nowego

Czy to wielokrotnie nagradzany kompleks mieszkalny w Danii, niezwykły budynek muzeum we Francji, czy też wieża ciśnień w Luksemburgu - na całym świecie właściciele budynków, architekci, projektanci i wykonawcy fasad wybierają rozwiązania firmy SYSTEA. Szczególnie w przypadku budynków reprezentacyjnych chętnie sięga się po nasze wysokiej jakości i trwałe systemy podkonstrukcji. To pokazuje, że rozwiązania SY STEA mogą być stosowane we wszystkich typach projektów budowlanych, niezależnie od tego, czy są to budynki komercyjne, mieszkalne czy publiczne.

W północnym połączeniu z istniejącym terminalem Ostseekai w porcie Kilonia, na powierzchni 3.700 m² powstał kolejny terminal. Nowy terminal wycieczkowy został zaprojektowany wraz z istniejącym budynkiem terminalu jako część zespołu. Budynek staje się odbiciem ruchu, ponieważ zaokrąglony kształt fasady przejmuje linie ciągów komunikacyjnych dla gości oraz trapów i integruje je z architekturą jako integralne elementy.
Charakterystyczne dla fasady są duże powierzchnie szklane, które zapewniają przejrzystość, a także zakrzywione i niewidocznie zamocowane kasety Alucobond w attyce i w strefie wejściowej. Dodatkowo sufit podwieszany został zaprojektowany z płaskich, mocowanych w sposób widoczny płyt Alucobond.