Elastyczny system obsługi HS flex –

Maschinenfabrik Berthold Hermle AG

‚‚Elastyczny system obsługi HS flex –‘‘ firmy Maschinenfabrik Berthold Hermle AG

stworzony przez Hermle system automatyzacyjny do wielu modeli maszyn

System obsługi HS flex to kolejny efekt niemal 20-letniego zaangażowania Hermle AG w dziedzinie automatyzacji swoich centrów obróbczych. Na rynku pojawia się oto wydajny, kompaktowy i atrakcyjny cenowo system automatyzacji produkcji. Choć system nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, sprzedano już kilka egzemplarzy, co wyraźnie podkreśla ekonomiczność dzięki automatyzacji.

System obsługi HS flex może współpracować zarówno z 3-osiowymi i 5-osiowymi centrami obróbczymi serii Performance Line (C 250 i C 400), jak i modelami serii High Performance Line (C 12, C 22, C 32 do C 42).

System obsługi HS flex składa się z kilku modułów, które są dostarczane i montowane jako kompletna jednostka. Jedynie moduły magazynu przedmiotów obrabianych są montowane i ustawiane na miejscu. Jako że wszystkie centra obróbcze Hermle są dostarczane również w stanie zmontowanym i gotowym do użycia, cała instalacja odbywa się błyskawicznie, a użytkownik może szybko rozpocząć obróbkę.

Płaskie łoże kompozytowe, po którym poruszają się trzy osie manipulatora, oferuje ergonomiczny i wygodny dostęp dla operatora. Obie pary drzwi, stosowane już z powodzeniem w systemach robotów Hermle, mają podwójną funkcję. Przy wymianie obrabianych przedmiotów uniemożliwiają dostęp dla operatora, a podczas obróbki przedmiotu pozwalają na wgląd do komory roboczej, uniemożliwiając jednocześnie dostęp do manipulatora.

Osie obrotowe, podnoszone i liniowe manipulatora umożliwiają precyzyjne przenoszenie obrabianych przedmiotów wraz z paletą o masie do 450 kg pomiędzy miejscem uzbrajania, modułami magazynu a komorą roboczą centrum obróbczego. System nadaje się do palet o wymiarach do 500 x 400 mm. Aby zredukować możliwe źródła błędu operatora, już na miejscu uzbrajania kontrolowana jest maksymalna wysokość obrabianego przedmiotu, dzięki czemu do maszyny nie trafiają przedmioty o zbyt dużych wymiarach.

Szczególną uwagę poświęcono również modułom magazynu. W wersji standardowej jest zamontowany jeden moduł, a opcjonalnie możliwy jest montaż drugiego modułu. Moduły mają konstrukcję regałową i oferują maksymalną indywidualizację doboru palet i obrabianych przedmiotów. Można zamówić maks. cztery półki mieszczące łącznie w każdym module do 20 miejsc paletowych. W ten sposób przy użyciu dwóch modułów magazynowych do dyspozycji jest maks. 40 miejsc paletowych. Stworzony przez firmę Hermle generator magazynu, który sprawdza zarówno dopuszczaną masę, jak i wymiary (ponieważ są możliwe różne modele maszyn), umożliwia łatwe i szybkie skonfigurowanie magazynu.

System HS flex jest sterowany i zarządzany podobnie jak zmieniacze palet i system robota RS 05 za pomocą komfortowego systemu Hermle "Automation Control System", w skrócie HACS. System HACS umożliwia inteligentne zarządzanie zleceniami. Oprogramowanie obsługiwane intuicyjnie za pomocą panelu dotykowego asystuje operatorowi przy codziennej pracy. Dzięki czytelnemu widokowi zleceń i prezentacji niezbędnych operacji obsługowych można zredukować uwarunkowane organizacyjnie przestoje maszyny i zmaksymalizować produktywność urządzenia. W połączeniu z systemem informacyjno-monitorującym Hermle, który z dowolnego tabletu, komputera lub smartfonu prezentuje w czasie rzeczywistym stan maszyny, oba narzędzia stanowią ważny element zastosowania centrów obróbczych Hermle zgodnie z filozofią "Przemysłu 4.0".

Więcej aktualności

Centrum obróbcze C 650 z palety produktów Performance Line pozwala wejść Hermle na zdecydowanie wyżs...
Przez cztery dni na organizowanej jak co roku w kwietniu imprezie Open House firma Hermle AG gościła...
Nowa hala montażowa do produkcji dużych centrów obróbczych i będąca siedzibą Hermle Leibinger Systemtechnik GmbH (HLS) oddana do użytku
MT wyznacza nowe standardy precyzji
Dodatkowe stanowisko obslugi na miejscu uzbrajania zmieniacza palet
Adres
Industriestrasse 8-12
78559
Gosheim
Niemcy
Rodzaj działalności
Producenci
Regiony eksportowe
na całym świecie
Certyfikaty
DIN EN ISO 9001:2008
Założenie
1938
Kierownictwo
Günther Beck
Franz-Xaver Bernhard
Alfons Betting
Benedikt Hermle
Pracownicy
1035