Niedroga automatyzacja dzięki 5-osiowym ramionom przegubowym firmy igus

igus® GmbH

‚‚Niedroga automatyzacja dzięki 5-osiowym ramionom przegubowym firmy igus‘‘ firmy igus® GmbH

21 lut 2017
Na targach Motek firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, prezentuje wstępnie skonfigurowany, zmontowany system robolink D w dwóch nowych wariantach.

Nieskomplikowane konfigurowanie, szybka dostawa, bezpośrednie podłączanie: stosowanie niedrogich rozwiązań robotycznych firmy igus jest wyjątkowo łatwe. Wszystko to jest możliwe dzięki nowym 5-osiowym ramionom z serii robolink D. Są one dostępne jako zestaw montażowy zawierający ramię, silnik i przekładnię, a od niedawna także jako gotowe do podłączenia ramię przegubowe. Tym samym użytkownicy mają możliwość niedrogiego wdrażania własnych pomysłów w dziedzinie automatyzacji.

Do samodzielnego konfigurowania lub zmontowany fabrycznie Modułowy zestaw składający się z ramienia przegubowego, silnika i przekładni stanowi uniwersalny system, który może być zmontowany przez klienta i użyty do różnorodnych zastosowań robotycznych. Ponadto, jest możliwe łączenie silników oraz przegubów o różnych wielkościach z powszechnie stosowanymi sterownikami w celu zbudowania kompletnego robota z tworzywa sztucznego i aluminium. Fabrycznie zmontowane 5-osiowe ramię z przegubami robolink D, zestawami silnika krokowego i łącznikami z giętej blachy jest też wyposażone e-prowadniki igus i przewody chainflex objęte 36-miesięczną gwarancją. Silniki współpracują z dostępnymi w handlu sterownikami, natomiast odstępy między osiami można modyfikować zmieniając stronę połączeniową. 5-osiowy zestaw robotyczny robolink DC jest dostępny w dwóch wariantach: mniejszym o nośności do 0,5 kg oraz większym o nośności do 2,5 kg. Ponadto, system można zamawiać jako podzespół, np. jako jednostkę obrotową, wychylną lub 2-osiowe ramię wychylne. Gotowe ramię może być łatwo używane do różnorodnych zastosowań, dzięki czemu stanowi interesującą propozycję dla producentów robotów, konstruktorów maszyn i urządzeń, jak również dla integratorów i projektantów systemów automatyki ze wszystkich branż, od motoryzacyjnej po technikę medyczną. Korzystając z konfiguratora robolink można bardzo łatwo zestawić przeguby robolink D i w nieskomplikowany sposób skonfigurować ramię robota. Przy zamawianiu jednej sztuki, cena 5-osiowego ramienia przegubowego bez sterowania wynosi 3349 euro za mniejszy wariant oraz 3998 euro za większy. W przypadku większych zamówień ramię jest oferowane po korzystniejszej cenie.

Więcej aktualności

18 kwi 2017
Bezpieczny ruch w e-prowadnikach przy współczynniku gięcia 6,8, nawet w temperaturze -35°C

...
16 lis 2016
Konfiguruj stoły liniowe z aluminium lub stali nierdzewnej w żądanej wielkości

Nowy moduł...
7 paź 2016
Bezsmarowe i bezobsługowe, zaawansowane technicznie tworzywo iglidur A181 doskonale nadaje się do st...
19 maj 2016
Modułowy system od igus do prowadzenia i ochrony bardzo małych przewodów kapilarnych Niezawodne i bezpieczne p
19 maj 2016
System e-rover prowadzi suwnicę bramową za pomocą wysuwnego ramienia teleskopowego. Firma igus rozwinęła syste
Adres
Spicher Strasse 1 a
51147
Köln
Niemcy
Rodzaj działalności
Producenci
Regiony eksportowe
na całym świecie
Certyfikaty
DIN EN ISO 9001
Założenie
1964
Kierownictwo
Frank Blase
Pracownicy
1600

O igus® GmbH

Historia firmy igus® rozpoczyna się 15 pażdziernika 1964 od Güntera Blase i podwójnego garażu w Kolonii- Mülheim. Przez pierwsze dwadzieścia lat dostarczaliśmy złożone elementy z polimerów do zastosowań technicznych. W roku 1983 Frank Blase uruchomił własne linie produktów: Prowadniki Przewodów oraz Łożyska Polimerowe, które obsługuje sieć inżynierów sprzedaży rozmieszczonych na całym świecie. Między rokiem 1985 a 2014 zwiększyliśmy liczbę pracowników od 40 do ponad 2150. W nadchodzących latach będziemy ekspansywnie inwestować. Szanse zawdzięczamy nowoczesnym materiałom!