Folie z tworzyw sztucznych Znajdź producentów online

5 Eksporterzy
4 Producenci
1 Dystrybutorzy

Folie z tworzyw sztucznych Dostawcy (5)

Dostawcy   Niemcy   Europa
Produkty: Folie z tworzyw sztucznych, Folie do laminowania, Folie osłaniające, Taśmy klejące konfekcjonowane, Taśmy klejące specjalistyczne
Producenci   Polska   na całym świecie
Produkty: Folie z tworzyw sztucznych, Folie kurczliwe, Folie izolacyjne, Folie barierowe pary, Folie kratowe, Folie cieplarniane, Folie rolnicze
Producenci   Włochy   na całym świecie
Produkty: Folie z tworzyw sztucznych, Woreczki foliowe zgrzewane, Worki z tworzywa sztucznego, Worki próżniowe, Pakowanie próżniowe, Opakowania, Folie warstwowe
Producenci   Niemcy   na całym świecie
Produkty: Folie z tworzyw sztucznych, Folie polipropylenowe, Folie izolacyjne, Folie z fluorowych tworzyw sztucznych, Folie do formowania wgłębnego
Producenci   Niemcy   Europa
Produkty: Folie z tworzyw sztucznych, Folie bąbelkowe, Folie do formowania wgłębnego, Folie z politereftalanu etylenu (PET), Opakowania farmaceutyczne
Dostawa z
 
Dostawa do
 
Rodzaj działalności
 
Certyfikacja

Producent folii z tworzyw sztucznych

Folia z tworzywa sztucznego to cienki arkusz tworzywa sztucznego, który jest zwijany, a następnie przycinany do wymaganego rozmiaru. Materiałem wyjściowym są poliolefiny, takie jak polietylen (o wysokiej lub niskiej gęstości) i polipropylen. Istnieją również materiały takie jak polichlorek winylu, polistyren, poliester lub poliwęglan. Niezależnie od tego, czy są one wykonane z polimerów czy węgla, folie z tworzyw sztucznych są bardzo wytrzymałe, bardzo odporne i trwałe.

Celofan produkowany jest z celulozy. Może być pokryty folią z tworzywa sztucznego. Ten rodzaj materiału nazywany jest "tworzywem sztucznym pochodzenia biologicznego". Inne materiały tego typu to octan celulozy, mieszanki skrobi lub polilaktyd. Oczywiście z nich też można robić filmy. Politereftalan etylenu (PET) jest przetwarzany na folie wysokiej jakości. Specjalne, ulepszone właściwości można osiągnąć dzięki możliwym kombinacjom.

Jakie są właściwości folii z tworzyw sztucznych?

Są bardzo cienkie i można je łatwo owinąć wokół przedmiotów bez rozrywania. Ponadto łatwo dopasowują się do kształtu obiektów. Typowa grubość wynosi 0,1 milimetra. Jeżeli są one stosowane jako folia elektroizolacyjna, ich grubość może wynosić tylko 0,002 mm. Wytrzymałość na rozciąganie wynosi jednak między 20 a 300 N/mm². Mogą być barwione w różnych kolorach lub całkowicie przezroczyste. Potem nazywamy je "przezroczystymi filmami". Folie plastikowe są elektrycznie izolowane. W przypadku pakowania komponentów elektronicznych dodaje się jednak modyfikatory w celu stworzenia przewodności. Włókna szklane lub oplot stosuje się w celu zwiększenia wytrzymałości mechanicznej. Ponadto, dodatki lub polimery mogą zwiększać naprężenia termiczne (drukarki laserowe, kserokopiarki itp.).

Jak można produkować folie z tworzyw sztucznych?

Produkcja odbywa się poprzez rozdmuchiwanie, kalandrowanie, odlewanie lub wytłaczanie. Metoda produkcji jest prawie tak zróżnicowana jak możliwości projektowe i obszary zastosowań.

Do czego służą te filmy?

Najczęściej spotykanymi zastosowaniami są opakowania. Folie plastikowe stosowane są nie tylko jako folie opakowaniowe, ale również do pokrywania palet, materiałów budowlanych czy tekstyliów. Ponadto są one wykorzystywane jako "geowłókniny" do izolowania od siebie różnych warstw podziemnych. Na składowiskach odpadów są one wykorzystywane do zbierania gazów.

Folie do cięcia oraz folie do druku cyfrowego wykonywane są z folii PVC pokrytych klejem. Dostarczane w postaci rolek, znajdują zastosowanie w branży reklamowej do oznakowania zewnętrznego, oznakowania, owijania pojazdów lub jako ochrona powierzchni. W medycynie do nawilżania ran stosuje się samoprzylepne, oddychające folie.

Folie przezroczyste stosowane są jako folie napowietrzne lub z warstwą światłoczułą do folii. Ale także w rolnictwie filmy są wykorzystywane do ochrony młodych kultur przed drobnoustrojami, owadami, itp.

Co sprawia, że folie plastikowe są tak popularne?

Dzięki swojej wszechstronności mogą być stosowane praktycznie we wszystkich dziedzinach życia codziennego, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dobre właściwości czynią je trwałymi i trwałymi. Można ich używać praktycznie w kółko. Oczywiście, zależy to od odpowiedniego obszaru zastosowania. Folie plastikowe są trwałe "na zawsze", jeśli nie są przebite lub pocięte. Szczególnie w gospodarstwie domowym filmy te są często używane kilkakrotnie.

Co jest ważne dla dobrych producentów w tym sektorze?

Folie plastikowe rzadko są ponownie wykorzystywane w sektorze przemysłowym. Tutaj wartość przykłada się do ilości, elastyczności i wszechstronności. Tutaj producent może zdobyć punkty! Folie plastikowe są wymagane w dużych ilościach w wielu obszarach przedsiębiorstwa. Jeśli klient jest zadowolony z pierwszej dostawy danego typu, z pewnością rozważy zakup od tego samego producenta również w innych obszarach firmy.