Koryta do kabli Znajdź producentów online

2 Koryta do kabli
Eksporterzy
2 Koryta do kabli
Producenci

Koryta do kabli Dostawcy (2)

Producenci   Niemcy   Azja Afryka Europa
Produkty: Koryta do kabli, Systemy układania kabli, Śruby kotwicowe, Uchwyty kablowe, Trasy pionowe, Tory kratowe, Tory szerokonapinajace do kabli
Producenci   Niemcy   na całym świecie
Historia firmy igus® rozpoczyna się 15 pażdziernika 1964 od Güntera Blase i podwójnego garażu w Kolonii- Mülheim. Przez pierwsze dwadzieścia lat dostarczaliśmy złożone elementy z...
Produkty: Koryta do kabli, Tuleje kulkowe, Łożyska wzdłużne, Przewody sterowania, Łożyska kulkowe, Poprzecznice dźwigowe, Łańcuchy kablowe
Dostawa z
 
Dostawa do
 
Rodzaj działalności
 
Certyfikacja

Bezpieczne układanie kabli elektrycznych w korytkach kablowych

Dzisiejsze życie bez elektryczności jest już nie do pomyślenia. Każdy budynek publiczny, każdy dom prywatny jest podłączony do publicznej sieci elektrycznej za pomocą kabli elektrycznych. Producenci opracowali różne systemy do układania kabli elektrycznych, takie jak koryta kablowe.

Zastosowane materiały to tworzywa sztuczne lub stal nierdzewna. Kanał kablowy składa się zazwyczaj z dwóch części: korytka w kształcie litery U, przykręcanego do ściany lub sufitu, oraz pokrywy, która często zamyka kanał kablowy za pomocą systemu zatrzaskowego. Z jednej strony korytka kablowe pełnią funkcję ochronną dla ułożonych kabli, z drugiej strony sprzyjają przejrzystemu układaniu kabli.

Często stosowane systemy do układania kabli

W praktyce sprawdziły się następujące systemy do układania kabli, dlatego też są one często stosowane:

  • korytka kablowe z siatki
  • Systemy podtrzymywania okablowania
  • Kanały kablowe
  • System Click
  • Koryta kablowe kratowe
  • Trasy kablowe

korytka kablowe z siatki
Rynny siatkowe składają się z pojedynczych okrągłych prętów metalowych, które są spawane razem. Są one mocowane za pomocą zacisków śrubowych, hakowych lub uchwytów ściennych. Siatkowe koryta kablowe wyposażone są w opatentowany system połączeń, który nie tylko uelastycznia liczne możliwości zastosowania, ale także znacznie skraca czas instalacji. Siatkowe koryta kablowe mogą być również instalowane w pomieszczeniach zamkniętych bez opóźnień czasowych. Łatwe w obsłudze zaciski, wygięte sekcje i elastyczne elementy łączące umożliwiają szybki montaż przy optymalnym dopasowaniu do danych warunków pomieszczenia.

Systemy podtrzymywania okablowania
Systemy nośne kabli składają się z drabinek kablowych, korytek kablowych o różnej geometrii oraz elementów mocujących, takich jak szyny i zaciski. Dzięki odpowiednim konstrukcjom nośnym możliwe jest elastyczne mocowanie takich systemów nośnych kabli.

Kanały kablowe z systemem zatrzaskowym
Koryta kablowe wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej z powłoką cynkową o grubości ok. 20 µm. Poszczególne części tych koryt kablowych są połączone ze sobą bez użycia śrub, co upraszcza i racjonalizuje instalację.

Siatkowe koryta kablowe
Siatkowe koryta kablowe montowane są w konstrukcji modułowej. Łączniki przegubowe, kątownik montażowy 45° lub 90°, elementy zaciskowe do mocowania listew zaporowych umożliwiają szybki i łatwy montaż. Siatkowe koryta kablowe posiadają specjalne właściwości, które zapewniają utrzymanie funkcji przez długi okres czasu w przypadku pożaru. Drogi ewakuacyjne i ratownicze mogą być specjalnie zabezpieczone i pozostawać widoczne w sytuacjach awaryjnych. Oświetlenie awaryjne, systemy sygnalizacji pożaru i klapy dymowe są utrzymywane w sprawności przez wystarczająco długi czas w przypadku pożaru.

Trasy kablowe
Za pomocą koryt kablowych można bezpiecznie i przejrzyście zamocować duże ilości kabli. Dzięki temu korytka kablowe nadają się szczególnie do stosowania w budynkach użyteczności publicznej i dużych obiektach. Jeżeli w późniejszym terminie konieczne będzie przeprowadzenie rozbudowy lub zmian w instalacjach elektrycznych, można je łatwo przeprowadzić w dowolnym momencie.

Wniosek

Koryta kablowe są niezbędnym elementem przy układaniu kabli elektrycznych w budynkach wszelkiego rodzaju. Poszczególne systemy modułowe z licznymi wariantami elementów złącznych pozwalają na dużą elastyczność i dopasowanie do warunków lokalnych. Oznacza to, że każdy rodzaj ułożenia kabla może być przeprowadzony bezpiecznie i zgodnie z wymogami.