Regały na palety Znajdź producentów online

3 Regały na palety
Eksporterzy
3 Regały na palety
Producenci

Regały na palety Dostawcy (3)

Producenci   Niemcy   na całym świecie
Produkty: Regały na palety, Regały magazynowe, Regały ruchome, Hale magazynowe, Regaly ze stali, Systemy zarządzania magazynami, Systemy regałowe
Producenci   Niemcy   na całym świecie
Produkty: Regały na palety, Urządzenia do obsługi regałów, Wózki widłowe Diesel, Wózki wysokiego składowania, Wózki elektryczne wysokiego składowania
Producenci   Niemcy   Europa
Produkty: Regały na palety, Regały magazynowe, Regaly do archiwum, Regały ruchome, Przenośniki wałkowe, Hale magazynowe, Regały wysuwane
Dostawa z
 
Dostawa do
 
Rodzaj działalności
 
Certyfikacja

Producent regałów paletowych

Wytrzymały, dopasowany do wymiarów przestrzeni i przystosowany do składowania różnego rodzaju towarów regał magazynowy to podstawa wyposażenia nie tylko dużych centrów logistycznych, magazynów produkcyjnych ale i składowisk towaru w małych sklepach i dużych hurtowniach. Aby logistyka całej firmy mogła działać sprawnie, nawet najmniejszy magazyn powinien być funkcjonalny i ergonomiczny. Jak jednak dobrać regały do magazynu i czym powinny charakteryzować się specjalistyczne regały na palety?

Regały na palety i do magazynu – to warto wiedzieć

Odpowiednio dobrane regały magazynowe pozwalają utrzymać ład i optymalnie składować wszystkie znajdujące się tam towary, ułatwiając do nich dostęp i skracając czas obsługi magazynu do minimum. Czy będziemy tu mieć do czynienia z najczęściej stosowanymi w profesjonalnych magazynach regałami na palety, czy sprawdzającymi się w mniejszych składach regałami półkowymi, to właśnie od wytrzymałości i jakości wykonania regału zależał będzie komfort pracy magazynierów i bezpieczeństwo przechowywania towarów. Dobrze przygotowany magazyn to podstawa sprawności współczesnego transportu i logistyki!

Rodzaje regałów stosowanych w magazynach

Wariantów organizacji przestrzeni magazynowej jest wiele, a wybór odpowiednich regałów metalowych zależy w dużej mierze od rodzaju towarów, jakie będziemy na nich składować. Najczęściej wybieranym wariantem są oczywiście regały półkowe, wykorzystywane między innymi w sklepach czy hurtowniach i dostosowane do przechowywania lekkich lub średnio ciężkich towarów ustawianych na półkach ręcznie.

Innym ciekawym wariantem regałów magazynowych są regały na palety, skonstruowane tak, by dawały bezpośredni dostęp do towarów przechowywanych w formie palet z pomocą wózka widłowego. To optymalna forma wyposażenia wielkopowierzchniowych magazynów, w których cięższy sprzęt, taki jak wózki czy podnośniki, pracuje nieustannie. W obrębie metalowych regałów na palety można wyróżnić także regały wysokiego składowania przeznaczone do magazynów składujących towary na wysokości do kilkunastu metrów.

Regały paletowe projektowane są z zamysłem obsługi załadunku przez wózki widłowe. Aby ułatwić składowanie towarów na paletach w obrębie magazynu dobrym pomysłem jest wykorzystanie tzw. regałów wjezdnych, które pozwalają na wjazd wózka w głąb regału. Ostatnim, choć nie mniej istotnym wariantem zabudowy magazynów są regały wspornikowe, które ułatwiają przechowywanie elementów długich specyficznych dla branży budowlanej.

Najważniejsze cechy regałów metalowych

Dobre regały paletowe to przede wszystkim regały wytrzymałe, skonstruowane z myślą nie tylko o dużym obciążeniu towarami, ale i ciągłym kontaktem z wózkami widłowymi i podnośnikami obsługującymi magazyn. Wykończenia odporne na uszkodzenia mechaniczne, wykorzystanie stali odpornej na korozję czy wreszcie specyficzny sposób montażu całej zabudowy magazynowej wpływają bezpośrednio na jakość i bezpieczeństwo późniejszego użytkowania regałów.

Aby mieć pewność, że przygotowana konstrukcja jest wykorzystywana w stu procentach prawidłowo i że jej możliwości oraz limity są przestrzegane, już na etapie wyboru producenta regałów magazynowych i metalowych warto postawić na sprawdzone firmy oferujące zarówno produkcję pod wymiar i konkretne zastosowanie, jak i ostateczny montaż i konfigurację regałów.

Producent regałów magazynowych i metalowych – jak wybrać najwyższą jakość?

Odpowiednio dobrane regały magazynowe pozwalają skutecznie zorganizować pracę magazynu i uniknąć wielu kłopotów związanych z odpowiednim zabezpieczeniem czy przechowywaniem towarów w magazynie. Jak jednak, wśród ofert wielu producentów wybrać sprawdzoną jakość i regały na palety faktycznie spełniające oczekiwania i potrzeby Twojej firmy? Kluczowym kryterium będą wszelkie certyfikaty, spełniane standardy i normy, którymi w produkcji kieruje się dany producent. Obecnie większość firm przedstawiających swoją ofertę w katalogach Export Pages kieruje swoje produkty do klienta międzynarodowego, a więc w swoich procedurach zawsze ujmuje standardy światowe.

Wybierając rodzaj regałów magazynowych, jakie mają być zastosowane w Twojej firmie, uwagę producenta należy zwrócić także na warunki, jakie panują na magazynie – wielu z nich oferuje możliwość dostosowania regałów do szkodliwych czynników środowiskowych, gwarantując w ten sposób ich wieloletnią trwałość i przystosowanie do intensywnych warunków pracy.