Katalog

Henan Tianzhidao Biological Technology Co., Ltd

Henan Tianzhidao Biological Technology Co., Ltd

Henan Tianzhidao Biological Technology Co., Ltd

19.05.2023 00:00

Jak mogę sprawdzić, ile ciekłego azotu znajduje się w butelce Dewara?

Odpowiedz na ogłoszenie

Kiedy używamy butelek Dewara do przechowywania próbek, ciekły azot będzie ulatniał się do azotu gazowego przez cały czas, więc ciekły azot w butelce Dewara będzie się powoli zmniejszał, aż zniknie, ale gdy ciekły azot w butelce zmniejszy się, próbki zanurzone w ciekłym azocie również będą miały wpływ na temperaturę, więc musimy upewnić się, że ilość ciekłego azotu jest wystarczająca.

Przede wszystkim możemy określić ilość ciekłego azotu w butelce, ważąc pustą butelkę po otrzymaniu butelki Dewara, a następnie ważąc ją ponownie po napełnieniu ciekłym azotem i odejmując całkowitą masę ciekłego azotu. Następnie należy ważyć butelkę co 3-5 dni, aby dowiedzieć się, ile pozostało ciekłego azotu, ale ta metoda jest czasochłonna i zwykle nie jest stosowana. Druga metoda polega na wzięciu solidnego drewnianego patyczka, zaznaczeniu skali na patyczku i włożeniu go do butelki Dewara, a położenie szronu po jego usunięciu jest wysokością ciekłego azotu w butelce. Innym sposobem jest alarm TianChi, który jest zwykle używany w laboratoriach. Sonda jest umieszczana nad próbką w wiadrze lub koszu do przenoszenia, a alarm zostanie aktywowany, gdy ciekły azot spadnie do pozycji sondy, co jest wygodne i dokładne, aby poznać wysokość ciekłego azotu. Jednak ze względu na cenę alarmu zwykle łatwiej i szybciej jest użyć drugiej metody, ale konieczne jest podjęcie środków ochronnych, aby zapobiec odmrożeniom.

Pojemniki na ciekły azot TianChi KGSQ ściśle wdrażają specyfikację jakości "Pojemników biologicznych na ciekły azot GB/T 5458-2012" w produkcji, a wszystkie produkty przeszły test funkcjonalny Instytutu Nadzoru i Kontroli Jakości Produktu. Przeszliśmy certyfikację jakości ISO9001 i EU CE. Zapewniamy wysokiej jakości produkty i doskonałą obsługę posprzedażną, prosimy o kontakt.


Odpowiedz na ogłoszenie

Kategoria
Oferty

Państwo
Chiny

Region
Henan

Lokalizacja
Zhengzhou