Katalog

KARL MAYER Holding GmbH & Co. KG

KARL MAYER Holding GmbH & Co. KG

KARL MAYER Holding GmbH & Co. KG

18.05.2023 00:05

Maszyna Raschel przyspiesza realizację projektów z zakresu inteligentnych tkanin

Inauguracja maszyny MJ 52/1-S firmy KARL MAYER do przetwarzania przędzy przewodzącej prąd w firmie Grabher GROUP

Połączenie materiału przewodzącego prąd elektryczny z tekstyliami otwiera wiele nowych możliwości, zwłaszcza w sektorze sportowym. Analiza ruchu za pomocą czujników pomaga na przykład uniknąć nieprawidłowego przeciążenia organizmu i zwiększyć fun factor podczas aktywności fizycznej. Praca konsorcjum składającego się z producentów komponentów i produktów sportowych, dostawców usług i instytucji badawczych, w tym Uniwersytetu w Salzburgu z jego naukowcami zajmującymi się sportem, ruchem i informatyką jako naukowym ośrodkiem wiodącym, ma na celu pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać te potencjały poprzez konkretne, rynkowe produkty.

Jako partner z łańcucha produkcyjnego tekstyliów, Grabher GROUP jest zaangażowany we współpracę. W dniu 3 maja 2023 roku w filii badawczej wiodącego producenta produktów high-tech, V-Trion GmbH, w Lustenau, świętowano kamień milowy: Dyrektor zarządzający Günter Grabher zainaugurował pracę maszyny MJ 52/1-S firmy KARL MAYER, kluczowej maszyny do prac projektowych w sektorze inteligentnych tekstyliów. Na maszynie Raschel z technologią żakardową i multibarkową przędze przewodzące prąd mogą być bezpośrednio wprowadzane do dzianin osnowowych i umieszczane zgodnie z wymaganiami w celu łatwego wdrożenia elementów funkcjonalnych, takich jak czujniki, przewodniki i cewki. Właściwości tkaniny pozostają niezmienione. Zintegrowana metoda produkcji oszczędza dodatkowe etapy procesu i zmniejsza zanieczyszczenie środowiska w porównaniu do innych procesów, takich jak przewodzące pasty drukarskie.

MJ 52/1-S będzie również wykorzystywany w projektach Platformy Smart Textiles Austria. To stowarzyszenie sieciowe skupia ponad 80 międzynarodowych firm i instytutów badawczych. Członkami są Grabher GROUP i KARL MAYER GROUP.

Rys: Inauguracja MJ 52/1-S w Grabher GROUP w uroczystej rundzie, wśród uczestników Michael Kieren (3. od lewej) oraz, następujący na zdjęciu po prawej, Christof Naier z KARL MAYER GROUP, burmistrz Lustenau dr Kurt Fischer i Günter Grabher, dyrektor zarządzający Grabher GROUP

Więcej aktualności

KARL MAYER North America zostaje członkiem Stowarzyszenia Producentów Obuwia w Stanach Zjednoczonych
Na targach ITMA KARL MAYER GROUP pokaże, jak można wykorzystać możliwości oferowane przez cyfryzację - 08 - 14.06.2023, Fiera Milano, Hala 4 B119
Rozwiązania Care Solutions firmy KARL MAYER wyznaczają nowe standardy we wszystkich aspektach obsługi maszyn

KARL MAYER GROUP, wiodący globalny dostawca maszyn włókienniczych, oraz Lenzing Group, wiodący św...

Zrównoważony rozwój - temat przewodni KARL MAYER GROUP na targach ITMA, 08 - 14.06.2023, Fiera Milano, Hala 4 B119
KARL MAYER GROUP przejmuje bezpośrednie wsparcie dla swoich klientów w Indonezji