KARL MAYER Holding GmbH & Co. KG
25.05.2023 01:05
Zrównoważony rozwój - temat przewodni KARL MAYER GROUP na targach ITMA, 08 - 14.06.2023, Fiera Milano, Hala 4 B119
KARL MAYER GROUP jest firmą rodzinną o długiej tradycji odpowiedzialności społecznej. W swojej strategii korporacyjnej zobowiązuje się do działania w harmonii z celami społecznymi i ekologicznymi oraz do przestrzegania standardów "Environmental Social Governance (ESG)".
Koncentrując się na przyszłości wartej życia, KARL MAYER GROUP zapewnia, że jej produkty i usługi są przyjazne dla środowiska.
Podczas swojej prezentacji na najważniejszych na świecie targach maszyn włókienniczych KARL MAYER GROUP uczyniła zrównoważony rozwój tematem nadrzędnym. Kompaktowa galeria zrównoważonego rozwoju pokazuje m.in. przykład gospodarki okrężnej materiału z sektora dziewiarskiego, odzież z dzianiny 3D o wyjątkowo niskiej produkcji odpadów oraz techniczną dzianinę kratową, która zdobywa podwójny wynik w zakresie ochrony środowiska: poprzez wykonanie z włókien naturalnych oraz poprzez zastosowanie jako materiał nośny dla efektywnej pod względem emisji CO2 pionowej zieleni miejskiej.
Inny element kolekcji zrównoważonych innowacji dotyczy technologii produkcji: dla sektora dżinsowego zaprezentowane zostanie rozwiązanie do barwienia indygo o wyjątkowo niskim śladzie CO2.
Oprócz pokazu wydajności, temat zrównoważonego rozwoju będzie towarzyszył odwiedzającym targi ITMA niemal na każdym kroku na pozostałych stoiskach KARL MAYER GROUP. Pod hasłem "Master the Change - profitable, flexible, sustainable" zostaną zaprezentowane rozwiązania i innowacje jako odpowiedzi na najważniejsze pytania klientów. Jedno z nich brzmi: jak poradzić sobie z rosnącą presją na bycie bardziej zrównoważonym?
Jedną z dróg dla przemysłu dziewiarskiego osnowowego pokazuje nowa maszyna raszlowa typu drop-plate, która dzięki specyficznym modyfikacjom nadaje się do przetwarzania włókien odcinkowych. Powstałe w ten sposób dzianiny są nie tylko szykowne, ale również zrównoważone, co pozwala zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na odzież o niskim śladzie ekologicznym.
Wysokowydajna osnowowa maszyna dziewiarska pracuje z energooszczędnym napędem bezpośrednim. Zużycie energii może być monitorowane przez nowo opracowany system monitoringu. Maszyna wykorzystuje również dane o wzorach z chmury i w ten sposób obywa się bez tarcz wzorcowych z ich wydatkami na materiał i transport. Dziewiarka osnowowa z wkładem wątkowym pokazuje, jak zoptymalizowany system układania może oszczędzić odpady w przędzy wątkowej, a model ADF firmy STOLL zużywa mniej energii dzięki pakietowi ukierunkowanych zmian konstrukcyjnych.
Również rozwiązania cyfrowe skutecznie przyczyniają się do większej trwałości i jednocześnie ekonomiczności. Na przykład nowe, innowacyjne oprogramowanie projektowe k. innovation CREATE DESIGN dla płaskich dzianin oferuje interfejs do każdego oprogramowania 3D. Dzięki temu połączeniu można wygenerować realistyczne renderingi 3D, które w znacznym stopniu redukują potrzebę tworzenia fizycznych wzorów, a tym samym zużycie materiałów.
Oprócz eksponatów również atmosfera, w której są one prezentowane, jest zaangażowana w temat zrównoważonego rozwoju. Koncepcja stoiska koncentruje się na minimalnym zużyciu materiałów na konstrukcje ścienne i podłogowe - wiele elementów jest modułowych i nadaje się do ponownego wykorzystania - przy zachowaniu maksymalnej gościnności i przejrzystości. Współpraca z włoskim partnerem w zakresie budowy stoisk zapewnia krótkie drogi transportowe, a w gastronomii zwraca się uwagę na minimalizację odpadów, np. poprzez stosowanie naczyń wielokrotnego użytku i rezygnację z opakowań, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań.
07.06.2023 01:00
Z odpowiednimi partnerami, but pasuje05.06.2023 01:00
Opanuj zmiany dzięki rozwiązaniom cyfrowym03.06.2023 02:10
Rozwiązania Care Solutions dla doskonałej, wszechstronnej opiekiKARL MAYER GROUP, wiodący globalny dostawca maszyn włókienniczych, oraz Lenzing Group, wiodący św...
13.05.2023 01:05
Podejście bezpośrednie w Indonezji