Katalog

KARL MAYER Holding GmbH & Co. KG

KARL MAYER Holding GmbH & Co. KG

KARL MAYER Holding GmbH & Co. KG

25.05.2023 01:05

Opanowanie przyszłości dzięki zrównoważonemu rozwojowi

Zrównoważony rozwój - temat przewodni KARL MAYER GROUP na targach ITMA, 08 - 14.06.2023, Fiera Milano, Hala 4 B119

KARL MAYER GROUP jest firmą rodzinną o długiej tradycji odpowiedzialności społecznej. W swojej strategii korporacyjnej zobowiązuje się do działania w harmonii z celami społecznymi i ekologicznymi oraz do przestrzegania standardów "Environmental Social Governance (ESG)".

Koncentrując się na przyszłości wartej życia, KARL MAYER GROUP zapewnia, że jej produkty i usługi są przyjazne dla środowiska.

Podczas swojej prezentacji na najważniejszych na świecie targach maszyn włókienniczych KARL MAYER GROUP uczyniła zrównoważony rozwój tematem nadrzędnym. Kompaktowa galeria zrównoważonego rozwoju pokazuje m.in. przykład gospodarki okrężnej materiału z sektora dziewiarskiego, odzież z dzianiny 3D o wyjątkowo niskiej produkcji odpadów oraz techniczną dzianinę kratową, która zdobywa podwójny wynik w zakresie ochrony środowiska: poprzez wykonanie z włókien naturalnych oraz poprzez zastosowanie jako materiał nośny dla efektywnej pod względem emisji CO2 pionowej zieleni miejskiej.

Inny element kolekcji zrównoważonych innowacji dotyczy technologii produkcji: dla sektora dżinsowego zaprezentowane zostanie rozwiązanie do barwienia indygo o wyjątkowo niskim śladzie CO2.

Oprócz pokazu wydajności, temat zrównoważonego rozwoju będzie towarzyszył odwiedzającym targi ITMA niemal na każdym kroku na pozostałych stoiskach KARL MAYER GROUP. Pod hasłem "Master the Change - profitable, flexible, sustainable" zostaną zaprezentowane rozwiązania i innowacje jako odpowiedzi na najważniejsze pytania klientów. Jedno z nich brzmi: jak poradzić sobie z rosnącą presją na bycie bardziej zrównoważonym?

Jedną z dróg dla przemysłu dziewiarskiego osnowowego pokazuje nowa maszyna raszlowa typu drop-plate, która dzięki specyficznym modyfikacjom nadaje się do przetwarzania włókien odcinkowych. Powstałe w ten sposób dzianiny są nie tylko szykowne, ale również zrównoważone, co pozwala zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na odzież o niskim śladzie ekologicznym.

Wysokowydajna osnowowa maszyna dziewiarska pracuje z energooszczędnym napędem bezpośrednim. Zużycie energii może być monitorowane przez nowo opracowany system monitoringu. Maszyna wykorzystuje również dane o wzorach z chmury i w ten sposób obywa się bez tarcz wzorcowych z ich wydatkami na materiał i transport. Dziewiarka osnowowa z wkładem wątkowym pokazuje, jak zoptymalizowany system układania może oszczędzić odpady w przędzy wątkowej, a model ADF firmy STOLL zużywa mniej energii dzięki pakietowi ukierunkowanych zmian konstrukcyjnych.

Również rozwiązania cyfrowe skutecznie przyczyniają się do większej trwałości i jednocześnie ekonomiczności. Na przykład nowe, innowacyjne oprogramowanie projektowe k. innovation CREATE DESIGN dla płaskich dzianin oferuje interfejs do każdego oprogramowania 3D. Dzięki temu połączeniu można wygenerować realistyczne renderingi 3D, które w znacznym stopniu redukują potrzebę tworzenia fizycznych wzorów, a tym samym zużycie materiałów.

Oprócz eksponatów również atmosfera, w której są one prezentowane, jest zaangażowana w temat zrównoważonego rozwoju. Koncepcja stoiska koncentruje się na minimalnym zużyciu materiałów na konstrukcje ścienne i podłogowe - wiele elementów jest modułowych i nadaje się do ponownego wykorzystania - przy zachowaniu maksymalnej gościnności i przejrzystości. Współpraca z włoskim partnerem w zakresie budowy stoisk zapewnia krótkie drogi transportowe, a w gastronomii zwraca się uwagę na minimalizację odpadów, np. poprzez stosowanie naczyń wielokrotnego użytku i rezygnację z opakowań, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań.

Więcej aktualności

KARL MAYER North America zostaje członkiem Stowarzyszenia Producentów Obuwia w Stanach Zjednoczonych
Na targach ITMA KARL MAYER GROUP pokaże, jak można wykorzystać możliwości oferowane przez cyfryzację - 08 - 14.06.2023, Fiera Milano, Hala 4 B119
Rozwiązania Care Solutions firmy KARL MAYER wyznaczają nowe standardy we wszystkich aspektach obsługi maszyn

KARL MAYER GROUP, wiodący globalny dostawca maszyn włókienniczych, oraz Lenzing Group, wiodący św...

Inauguracja maszyny MJ 52/1-S firmy KARL MAYER do przetwarzania przędzy przewodzącej prąd w firmie Grabher GROUP
KARL MAYER GROUP przejmuje bezpośrednie wsparcie dla swoich klientów w Indonezji