Katalog

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

14.09.2022 01:09

Rozwiązanie seryjne: Wytrzymały, indukcyjny przycisk do automatyzacji instalacji

InduSENSOR DTD jest czujnikiem indukcyjnym specjalnie zoptymalizowanym do zastosowań inline z rozdzielczością do zakresu mikrometrów. Sterownik jest chroniony przed brudem i wilgocią w solidnej obudowie ze stali nierdzewnej. Ponadto DTD osiąga wysoką stabilność temperaturową i jest odporny zarówno na wstrząsy jak i wibracje. Pozwala to na uzyskanie precyzyjnych wyników również w trudnych warunkach przemysłowych.

Kabel o długości 3 m łączący czujnik i sterownik jest tak wytrzymały, że może być stosowany również w aplikacjach z łańcuchem wleczonym. Dużą zaletą jest fabryczna regulacja i kalibracja, co oznacza, że czujnik jest szybko gotowy do użycia poprzez plug & play, a obsługa jest znacznie uproszczona. Zapotrzebowanie na miejsce jest niewielkie, gdyż czujnik ma średnicę zaledwie 8 mm, a sterownik 18 mm. czujnik jest szybko montowany w odpowiedniej pozycji za pomocą uchwytu montażowego. Cena jest optymalna dla zastosowań seryjnych przy dużych ilościach. Czujniki dostępne są w zakresach pomiarowych ±1 mm, ±3 mm, ±5 mm i ±10 mm. Układ posiada regulowane wyjście prądowe i napięciowe oraz interfejs RS485.

Czujniki indukcyjne są szczególnie wykorzystywane w zautomatyzowanych aplikacjach do kontroli jakości i monitorowania produkcji, takich jak testowanie form, geometrii i materiałów, a także do zadań związanych z pozycjonowaniem.

Więcej aktualności

Nowoczesne endoskopy firmy Micro-Epsilon umożliwiają precyzyjną inspekcję nawet najmniejszych prz...

czujniki laserowe serii optoNCDT 1900 firmy MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG są szczeg...

Nowy uchwyt montażowy z czujnikami pojemnościowymi firmy Micro-Epsilon zapewnia bardzo dokładne wyniki pomiarów przy dwustronnych pomiarach grubości

W przypadku obróbki szorstkich, matowych lub błyszczących elementów metalowych, zarówno dokładnoś...

Systemy wiroprądowe charakteryzują się wysoką wydajnością, maksymalną łatwością obsługi oraz doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Te indukcyjne systemy pomiaru przemieszczenia oferują największą różnorodność zastosowań, ponieważ można w nich wykorzystywać najszerszą na świecie ofertę czujników firmy.

Dostępny jest nowy firmware V53 do laserowych skanerów profilowych z serii scanCONTROL 30xx. W no...