Katalog

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG

02.08.2022 11:08

Wysokowydajny czujnik laserowy z wbudowanym interfejsem EtherNet/IP

czujniki laserowe serii optoNCDT 1900 firmy MICRO-EPSILON Messtechnik GmbH & Co. KG są szczególnie kompaktowe i wydajne. Z efektem natychmiastowym, czujniki przemieszczenia i odległości oferują jeszcze więcej możliwości integracji w środowiskach przemysłowych. Oprócz czujników ze zintegrowanym interfejsem EtherCAT dostępne są teraz także nowe modele ze zintegrowanym interfejsem EtherNet/IP. Czujniki pokazują swoje mocne strony szczególnie w bardzo szybkich procesach, na przykład w produkcji baterii i elektroniki, w maszynach pakujących i w zastosowaniach robotycznych.

Czujniki laserowe optoNCDT 1900 mierzą przemieszczenie i odległość niezwykle dokładnie i z dużą prędkością. Nowy zintegrowany interfejs EtherNet/IP dodaje do portfolio kolejną opcję niezawodnego połączenia przemysłowego. Dostępne są już modele ze zintegrowanym interfejsem EtherCAT. W wielu zastosowaniach wymagane jest ścisłe połączenie w sieć kilku urządzeń i maszyn. Jest to często osiągane poprzez nowoczesne systemy Fieldbus. Integracja czujników Micro-Epsilon z kontrolerami Industrial Ethernet jest ułatwiona dzięki zintegrowanemu interfejsowi.

Wysoka wydajność i dokładność w połączeniu z niewielkimi rozmiarami wyróżnia te czujniki laserowe. Wyjątkowo szybko rozwiązują pomiary przemieszczeń i odległości i są specjalnie zaprojektowane do procesów o dużych prędkościach. Znajdują one zastosowanie m.in. w formowaniu wtryskowym, pakowaniu i maszynach CNC, przemyśle akumulatorowym, produkcji smartfonów, aplikacjach robotów i obróbce drewna.

Dzięki bezpośredniemu wyjściu danych przez przemysłowy Ethernet unika się opóźnień czasowych spowodowanych dodatkową konwersją A/D. Do szybkiego zapisu wartości pomiarowych przyczynia się również funkcja nadpróbkowania. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie lub przesyłanie mierzonych wartości cztery razy szybciej niż pozwalałby na to cykl zapytań sterownika PLC.

Więcej aktualności

Nowoczesne endoskopy firmy Micro-Epsilon umożliwiają precyzyjną inspekcję nawet najmniejszych prz...

Nowy uchwyt montażowy z czujnikami pojemnościowymi firmy Micro-Epsilon zapewnia bardzo dokładne wyniki pomiarów przy dwustronnych pomiarach grubości

W przypadku obróbki szorstkich, matowych lub błyszczących elementów metalowych, zarówno dokładnoś...

Systemy wiroprądowe charakteryzują się wysoką wydajnością, maksymalną łatwością obsługi oraz doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Te indukcyjne systemy pomiaru przemieszczenia oferują największą różnorodność zastosowań, ponieważ można w nich wykorzystywać najszerszą na świecie ofertę czujników firmy.

Dostępny jest nowy firmware V53 do laserowych skanerów profilowych z serii scanCONTROL 30xx. W no...

Interferometry światła białego Micro-Epsilon charakteryzują się wyjątkową precyzją i bezwzględnymi wartościami pomiarowymi. Urządzenia klasy przemysłowej nadają się do stosowania w linii produkcyjnej w celu integracji z maszynami, a także do zastosowań laboratoryjnych. Interferometry światła białego mierzą odległość i grubość i osiągają nanometrową precyzję z rozdzielczością rzędu pikometrów.