Katalog

Dunkermotoren GmbH

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

21.06.2022 01:06

Dunkermotoren ulepsza kompletną serię szczotkowych silników prądu stałego

Seria GR szczotkowych silników prądu stałego firmy Dunkermotoren przez dziesięciolecia udowodniła na rynku, że jest niezwykle wytrzymała i niezawodna. Dzięki temu seria ta cieszy się dużą popularnością i stanowi punkt odniesienia dla innych dostawców. W najnowszej wersji firma Dunkermotoren poprawiła zarządzanie termiczne i odporność na korozję, co jeszcze bardziej umacnia jej pozycję lidera.

Aby poprawić odprowadzanie ciepła, poprzednio galwanizowane, srebrne silniki GR zostały zastąpione obudową z czarną powłoką (KTL). Umożliwia to stałe dostarczanie o 10% wyższego momentu obrotowego, co przekłada się na większą moc wyjściową. Dzięki lepszemu zarządzaniu termicznemu wzrost mocy uzyskuje się bez zmiany przebiegu krzywej charakterystyki silnika. Zmiana ta może być wprowadzona do istniejących aplikacji bez konieczności adaptacji.

Przy poprzedniej powłoce cynkowej GR 80 nie można było spełnić wymagań w zakresie korozji i higieny stawianych przez przemysł kolejowy i spożywczy. Od pewnego czasu w takich zastosowaniach stosuje się obudowy z powłoką KTL (katodowa powłoka zanurzeniowa w kolorze czarnym). Przeszły one test w mgle solnej zgodnie z normą DIN EN ISO 9227 w czasie 192 godzin z doskonałymi wynikami.

Aby udostępnić tę technikę wszystkim klientom, ten typ powłoki został przeniesiony do produktów standardowych. Dzięki temu linia produktów GR jest optymalnie przygotowana na przyszłość.

Więcej aktualności

Na początku sezonu targowego firma MAE publikuje swój nowy katalog główny na rok 2022/23. Na szczególną uwagę zasługują nowe produkty BB 42, BL 89, a także silniki krokowe ze zintegrowaną elektroniką

Po modelach BG 66, BGE5510 i BG 95, BG 75 jest teraz dostępny również w wersji dPro. Dzięki ciągł...

Ciągły rozwój cyfryzacji oferuje automatyce szeroki zakres nowych możliwości i podejść do realizacji rozwiązań automatyzacyjnych. Kluczowe słowa to decentralizacja, modułowość i elastyczność. Dunkermotoren, marka AMETEK Advanced Motion Solutions, jest pionierem i światowym liderem na rynku zintegrowanych inteligentnych silników BLDC, innowacyjnie działających na tym rynku i oferuje swoim klientom, wraz z finalną wersją nexofox MotionCode, doskonałe środowisko do urzeczywistnienia nowych podejść w automatyce.
W tym roku targi sps Italia ponownie odbędą się jako targi obecności. Od 24 do 26 maja 2022 r. dostawcy komponentów i systemów zaprezentują najnowsze innowacje w technologii automatyki elektrycznej. Firma Dunkermotoren i jej siostra z grupy MAE będą również reprezentowane jako wystawcy i zaprezentują swoje nowości produktowe w hali 5 na stoisku L005
MAE, znany od wielu lat producent dmuchaw i silników do zastosowań przemysłowych i prywatnych, wraz ze swoją siostrzaną firmą Dunkermotoren po raz pierwszy w tym roku wystawia się na targach Interclean w Amsterdamie. Obie firmy będą wspólnie prezentować swoje nowe produkty w hali 5 na stoisku 505.
Wraz z silnikiem AC BL 89 SI, MAE prezentuje silnik wysokoobrotowy, który dzięki zintegrowanej elektronice oferuje wiele funkcji. Z jednej strony umożliwia to niezwykle szeroki zakres prędkości 3000-20.000 obr/min, a z drugiej strony pozwala na prostą kontrolę prądu rozruchowego, prądu ciągłego i prędkości