Katalog

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

HEINRICH KIPP WERK GmbH & Co. KG

  • ISO 9001:2015
  • REACh
  • RoHS

14.01.2022 00:01

KIPP prezentuje śruby zabezpieczające do zastosowań w obszarach wymagających zachowania higieny

Firma HEINRICH KIPP WERK opracowała trzpień ustalający, który spełnia podwyższone wymagania higieniczne. Jego konstrukcja zgodna z wytycznymi higienicznymi zapobiega przywieraniu cząsteczek brudu i upraszcza procesy czyszczenia. Dzięki temu sworzeń blokujący nadaje się idealnie do konstrukcji maszyn i systemów stosowanych w takich branżach, jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny i technika medyczna.

Sworznie blokujące umożliwiają szybkie przestawianie ruchomych elementów maszyn. Zazwyczaj sworzeń jest wysuwany ze swojego odpowiednika za pomocą pokrętła lub pierścienia, aby bezpiecznie przesunąć i zablokować części maszyny w żądanej pozycji. Dla obszarów zastosowania, w których czystość odgrywa ważną rolę, firma KIPP prezentuje teraz element konstrukcyjny w higienicznym wykonaniu. Nowy trzpień ustalający, wykonany z wysokogatunkowej stali szlachetnej 1.4404, posiada stożkowy kołnierz, dzięki czemu punkt śrubowy może być higienicznie uszczelniony za pomocą przynależnych podkładek uszczelniających i podkładek. Powierzchnia elementu konstrukcyjnego o głębokości chropowatości Ra < 0,8 µm zapobiega przywieraniu cząsteczek brudu. Ponadto śruba zamykająca nadaje się do procesów czyszczenia CIP/SIP.

Nowa śruba zamykająca o higienicznej konstrukcji wykonana z materiałów zgodnych z FDA jest odporna na działanie mediów polarnych i niepolarnych oraz substancji aromatycznych. Dostępny jest w wersji z rowkiem blokującym lub bez oraz z hartowanym lub niehartowanym trzpieniem blokującym. Trzpień blokujący jest dostępny w średnicach 6 i 8 mm i z gwintem w rozmiarach M10 i M12 z gwintem zwykłym i drobnozwojnym. Uszczelnienie wału jest dostępne opcjonalnie z 70 EPDM 291 (czarny) lub 75 Fluoroprene® XP 41 (niebieski). Pasujące uszczelnienie higieniczne USIT® K1491 i podkładka z tych samych materiałów są zawarte w zakresie dostawy i na życzenie mogą być dostarczone jako wyposażenie dodatkowe.

Więcej aktualności

Praktyczne i ergonomiczne