ENVICON Environment 2017

HSM GmbH + Co. KG

‚‚ENVICON Environment 2017‘‘ firmy HSM GmbH + Co. KG

Po raz kolejny firma HSM Polska byla partnerem XXI Miedzynarodowego Kongresu Ochrony Srodowiska ENVICON Environment 2017, który odbywal sie w Poznaniu w dniach 16-17 pazdziernika, poprzedzajac rozpoczecie targów Pol-Eco-System.

Obrady odbywaly sie w kilku sesjach tematycznych z udzialem przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ministerstwa Srodowiska, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przedstawicieli swiata nauki, izb gospodarczych oraz innych organizacji branzowych. Ze wzgledu na profil dzialalnosci naszej firmy najbardziej zainteresowani bylismy oczywiscie zagadnieniami zwiazanymi z gospodarka odpadami. W tym roku wiele miejsca poswiecono Gospodarce Obiegu Zamknietego oraz Rozszerzonej Odpowiedzialnosci Producenta.

W trakcie obrad Mariusz Karpinski — wiceprezes HSM Polska — zaprezentowal wyniki naszych najnowszych analiz zwiazanych z rynkiem odpadów komunalnych z uwzglednieniem zamówien in house.

Prezentacja: «Kto zarabia w Polsce na smieciach? Rynek odpadów komunalnych w gminach po czterech latach reformy» do pobrania na stronie belownica.com.pl
Adres
Austrasse 1-9
88699
Frickingen
Niemcy
Rodzaj działalności
Producenci
Regiony eksportowe
na całym świecie
Certyfikaty
DIN EN ISO 9001:2000
DIN EN ISO 14001:2004
Założenie
1971
Kierownictwo
Hermann Schwelling
Pracownicy
800

O HSM GmbH + Co. KG

Hermann Schwelling nadaje charakter przedsiębiorstwu

Być pionierem, to mieć swoje marzenia oraz odwagę w świadomym podejmowaniu ryzykownych decyzji. Teraz, gdy firma już od kilkudziesięciu lat odnosi sukcesy na rynku, nieustannie się rozwijając i utrzymując znaczącą pozycję na arenie międzynarodowej, idea ta znalazła swoje spełnienie. Bo Hermann Schwelling jest pionierem.

Przed ponad 45 laty, z myślą o zredukowaniu objętości surowców wtórnych, założył on przedsiębiorstwo Hermann Schwelling Maschinenbau znane jako HSM. Aby włączyć do obiegu recyklingowego papier, karton, folię, PET i wiele innych materiałów jako bele surowców wtórnych rozwinął technologię pras belujących. Belownice zmniejszają objętość surowców nawet o 95 %. Od pierwszej prasy belującej zbudowanej w 1972 r. o sile zgniotu 6 ton wywodzi się cała gama pras belujących o sile nacisku aż do 150 ton, w których stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Jednocześnie firma HSM opracowała niszczarki do papieru i innych nośników danych, takich jak płyty CD, karty plastikowe, pamięci USB i dyski twarde, umożliwiając w ten sposób kompleksową obsługę klienta od niszczenia do belowania.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników HSM stało się wiodącym na rynku przedsiębiorstwem oferującym produkty i usługi w zakresie technologii ochrony środowiska i techniki biurowej. Sieć HSM obejmuje niemal 800 pracowników oraz ponad 100 punktów serwisowych i przedstawicieli handlowych obsługujących tysiące klientów.

HSM jako przedsiębiorstwo rodzinne, którego głównym udziałowcem jest założyciel Hermann Schwelling, jest całkowicie niezależne. Wszystkie udziały firmy pozostają w rękach rodziny, co umożliwia szybkie podejmowanie decyzji i realizację długoterminowych celów. Wspólnikami firmy są: Hermann Schwelling, Christina Schwelling, Harald Schwelling oraz Sylvia Rimmele.